واکنش طارمی به پیشنهاد 60 میلیون یورویی تاتنهام و یاری ویژه کی روش

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران، مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو عملکرد درخشانی در این فصل از مسابقات پرتغال داشت و با به ثمر رساندن 23 گل در تمام رقابت های این تیم، خودش را به عنوان یک چهره ویژه و متمایز در فوتبال پرتغال و اروپا نشان داد. طارمی در حالی برای همراهی تیم ملی فوتبال ایران در جزیره کیش به سر می برد که یک خبرنگار پرتغالی با اعلام پیشنهاد 60 میلیون یورویی باشگاه تاتنهام انگلیس به مهاجم ایران حسابی سر و صدا نموده است.

واکنش طارمی به پیشنهاد 60 میلیون یورویی تاتنهام و یاری ویژه کی روش

طارمی که در لیگ قهرمانان اروپا به یوونتوس ایتالیا و چلسی انگلیس هم گل زده بود، در واکنش به این خبر به برنامه گفت که خیلی پیگیر این خبرها نیست و اگر موردی باشد، همه چیز در اختیار باشگاه پورتو است. وی که با برنامه فوتبال 120 صحبت می کرد، بدون نام بردن از تیم مورد علاقه اش در اروپا، به اخلاق خاص سرمربی پورتو و اظهاراتش بعد از بازی با چلسی هم اشاره و تاکید نمود بعد از ملاقات برگشت با یوونتوس پیروز نشده پیراهن کریستیانو رونالدو را بگیرد.

مشروح گفتگوی طارمی در ادامه می آید:

* این فصل برای تو چطور بود؟

- خدا را شکر توانستم در این فصل خیلی خوب کار کنم. همین که توانستم شادی را روی لب مردم هرچند کم بیاورم، خوب بود. همین که مردم با گل، پاس گل و پنالتی هایم شاد بودند راضی هستم. خدا را شکر. 45 یا 46 بازی در پورتو انجام دادم و یک فصل خیلی خیلی خوب بود.

* از بازی با یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا بگو. در آن مسابقه آغاز خوبی داشتی، یک پنالتی گرفتی و در نهایت اخراج شدی. چرا داور کارت زرد دوم را به تو نشان داد؟

- نیمه اول آن بازی را خوب پشت سر گذاشتیم. یک پنالتی گرفتم و تیم یک گل زد. چند فرصت دیگر داشتیم که گل نشد. دقیقه 55 یا 60 بود که با یک حرکت کارت زرد دوم را گرفتم و اخراج شدم. واقعاً مستحق آن کارت نبودم. 99 درصد از فوتبالی ها قبول دارند آن کارت حاصل اصرار بازیکنان عظیم یوونتوس بود که داور را تحت فشار گذاشتند. در حالت نرمال آن حرکت کارت ندارد. کسی که سه چهار دقیقه قبل کارت زرد می گیرد، داور کارت زرد دوم را نمی دهد.

کار داور ناجوانمردانه بود ولی خدا را شکر صعود کردیم. داور نمی خواست کارت بدهد اما رونالدو و پنج شش بازیکن عظیم یوونتوس به سمت داور رفتند. داور وقتی هجوم را دید تحریک شد و کارت زرد دوم را داد. داور اول داشت به آنها می گفت بروید کنار. احساسم این بود که می خواهد به من تذکر بدهد. هرچه بود گذشت؛ باید درس عبرت گردد.

* با آن اخراج، از بازی رفت با چلسی محروم شدی اما در بازی برگشت یک گل قیچی برگردان زدی. از آن گل برایمان بگو.

- تیم ما مقابل چلسی صعود نکرد ولی حداقل با آن گل دل مردم، دوستان و خانواده ام را شاد کردم. تنها حُسن آن بازی برایم این بود که دل مردم شاد شد ولی نتوانستیم صعود کنیم. اگر صعود می کردیم اتفاقات جالب تری رقم می خورد.

گل طارمی به چلسی

* چرا بعد از گل به چلسی مسرور نکردی؟

- اتفاقاً مربی تیم بحث اینستاگرام من را عنوان کرد. به او گفتم اگر دنبال اینستاگرام بودم به جای آنکه توپ را وسط زمین بیاورم، می رفتم مسروری می کردم. فکرم این بود که اگر یک یا دو دقیقه مانده است، کوشش کنیم تا گل دوم را بزنیم.

*یعنی سرمربی پورتو از تو از این بابت انتقاد کرد؟

- نه. او چند روز بعد گفت گل قشنگی زدی و فیلمش را در اینستاگرامت گذاشتی. گفتم دنبال این چیزها نبوده ام. اگر بودم می رفتم مسروری می کردم تا حرکت بعدش قشنگ گردد نه اینکه سریع برگردم عقب. در کل این بحث فان بود.

* واکنش هم تیمی و هواداران پورتو به آن گل چه بود؟

-بعد از بازی از حذف ناراحت بودیم ولی هرکدام از بازیکنان یا کادر تیم می آمد می گفت صد درصد می توانی جایزه پوشکاش را ببری. می گفتند چه گلی زدی و تشکر می کردند.

* چلسی دو گل قیچی برگردان از دو بازیکن ایرانی یعنی تو و علیرضا جهانبخش دریافت نموده است. واقع بینانه بگو گل تو قشنگ تر بود یا علیرضا؟

-90 درصد ضربه قیچی برگردان شانس است. باید دقیق بزنید و توپ آنجا که دوست دارید برود. همواره این طور نمی گردد. واقع بینانه بگویم ضربه من نسبت به علیرضا بهتر بود. توپ برای من از کنار خط سانتر شد و شدت آن بیشتر بود و جهت ضربه ام مخالف رفت. کل حرکت خوب بود. برای علی یک حرکت رفت و برگشت شد. او هم گل قشنگی زد اما برای من بهتر از علیرضا بود.

* شما در لیگ قهرمانان اروپا هم با منچسترسیتی بازی کردید هم با چلسی. تنها ملاقاتی که سیتی پیروز به پیروزی نشد، همان بازی با پورتو بود. فکر می کنی در فینال لیگ قهرمانان چلسی پیروز می گردد یا سیتی؟

- به نظرم اگر شرایط نرمال باشد، سیتی قهرمان می گردد. چلسی را آنطور ندیدم که حتی مستحق حضور در فینال باشد. اگر خودمان مقابل چلسی باهوش تر عمل می کردیم می توانستیم چلسی را شکست بدهیم اما مقابل سیتی واقعاً خیلی سخت بود. شیوه بازی سیتی با چلسی خیلی متفاوت است. به نظرم بازی مقابل سیتی سخت تر است.

* خبر جدایی کونسیسائو از پورتو چقدر صحت دارد؟

- دیروز -چهارشنبه- خبری دیدم که نوشته بود سرمربی پورتو قراردادش را دو سال دیگر تمدید کرد. نمی دانم صد درصد است یا نه. او مربی خیلی عظیمی است. سن او خیلی زیاد نیست و خیلی جای پیشرفت دارد.

طارمی و کونیسیائو سرمربی پورتو

* رابطه شخصی تو با سرمربی پورتو خوب است؟

- بله؛ اخلاق کونسیسائو و مربیان پرتغالی که با آنها کار نموده ام خاص است. به خودش هم گفتم شخصیتی نزدیک به کی روش است. با پیش زمینه ای از این شخصیت و کاراکتر داشتم می توانستم درک کنم که کونسیسائو چه می خواهد و باید چطور رفتار و عمل کنم. برای همین بود که خیلی زود خودم را در تیم جا انداختم.

* آیا در پورتو می مانی و پیشنهاد اغوا نماینده ای داشته ای؟

- در پورتو خیلی مسرور هستم. در این تیم جا افتاده ام. اگر پیشنهادی به باشگاه ارائه گردد، پورتو تصمیم می گیرد چون قرارداد دارم. باید دید در آینده چه می گردد. لیگ های کشورها تازه تمام شده است.

* یک خبرنگار پرتغالی خبر از پیشنهاد 60 میلیون یورویی باشگاه تاتنهام انگلیس برای جذب تو داده است. آیا این خبر صحت دارد؟

- در جریانش نیستم. از وقتی به ایران آمدم تمام تمرکزم یاری به تیم ملی در این برهه حساس است تا به مرحله بعد صعود کنیم. پیگیر خبرهای آنجا نیستم و این خبر را نشنیده ام.

* خودت شخصاً به کدام تیم علاقه داری و دوست داری در کدام تیم بازی کنی؟

- یکسری تیم ها هستند که مهاجم ندارند. دوست دارم جایی بروم که بازی کنم. همه چیز بستگی به پورتو دارد.

* قلبا دوست داری در کدام تیم بازی کنی؟

- همه می دانند هوادار کدام تیم هستم. یکهو دیدید رفتم تیم رقیب و داستان می گردد!

* یک مقدار از حواشی ات هم در پرتغال بگو.

- خدایی در پرتغال حواشی نداشتم!

* نه؛ بحثمان حواشی مثبت است؛ مثلاً درباره پنالتی دریافت ها همواره به تو انتقاد شده و رئیس باشگاه بنفیکا هم که به پنالتی دریافتت واکنش داشت.

- تا به امروز درباره پنالتی خیلی شرح داده ام. معمولاً روی هوشم این کار را انجام می دهم. درصد زیادی از آن پنالتی ها را گرفته ام ولی به حق است یعنی خطا انجام می گردد. از هوشم استفاده می کنم ولی پنالتی هایم ناجوانمردانه نیست. بازیکنان حریف سعی می نمایند بی احتیاطی ننمایند. این باعث می گردد حرف و حدیث پیش بیاید. تا الان که برایمان خوب بوده است. این سبک از پنالتی دریافت همواره می گیرد (با خنده)

* اگر هشت پنالتی پورتو که سرجیو اولیویرا زد را خودت می زدی و حتی یکی را از دست می دادی، الان آقای گل پرتغال شده بودی.

- خدا را شکر همین که آقای پاس گل شدم خوب است. همین که مثمرثمر بودم و عملکرد خوبی داشتم راضی هستم. می توانستم دقایق بیشتری بازی کنم و گل های بیشتری بزنم ولی در کل همه چیز خیلی خوب و عالی بود.

* بهترین لحظه فصل گذشته؟

- صعود مقابل یوونتوس.

طارمی مقابل رونالدو و یوونتوس

* سخت ترین لحظه؟

- لحظه ای که ضربه ام به چلسی گل شد اما صعود نکردیم.

* بعد از بازی هایی که به عنوان بهترین بازیکن زمین یا باشگاه انتخاب می شوی، جوایز و تندیسی اهدا می گردد. این جوایز معنوی است یا ارزش مادی هم دارد؟

- در حد همان جوایز معنوی است. مادی ارزشی ندارد. اگر هم باشد ارزش معنوی بیشتر است.

* تو به پیروزیت های زیادی دست یافته ای. این پیروزیت ها را مدیون چه کسی هستی؟

- از نظر خودم هنوز پیروز نیستم. پیروزیت را جایی می بی نم که خودم به آن صندلی برسم. هنوز کارهایی مانده است که انجام بدهم. اگر خدا یاری کند آن کارها را انجام بدهم می شوم انسان پیروز. اگر شما دنبال یک نفر هستید، بین پدر و مادرم، مادرم را انتخاب می کنم. اگر کلی شرح بدهم خانواده ام، یکسری دوستان که از کودکی با آنها بوده ام و یک شریک هم دارم که اینها خیلی به من یاری نموده اند. همواره در شرایط سخت وقتی استرس داشتم و عصبی بودم آرامم کردند و همه اینها باعث شدند این پیروزیت -از نظر شما- به دست بیاید. من وارد یک رابطه شده ام و این شخص خیلی، خیلی، خیلی به من یاری نموده است. همه دوستان و فامیل باعث شد که به این صندلی برسم.

* کدام فرد فوتبالی در فوتبالت موثر بوده است؟

- طبیعتاً پدرم چون از کودکی مربی ام بوده است.

* گفته بودی بعد از بازی برگشت با یوونتوس لباس رونالدو را می گیرد. بالاخره په په کاپیتان پورتو این لباس را برای تو گرفت؟

- بعد از آن بازی برگشت که ما دراماتیک صعود کردیم، رونالدو ناراحت بود. په په گفت رونالدو ناراحت است و گفتم نمی خواهم فشار بیاورم. گفتم هر موقع توانستی یک لباس از تیم ملی پرتغال یا باشگاه رونالدو برایم بگیر. بعد از بازی با یوونتوس نگرفتم. مطمئنم په په این کار را می نماید ولی نمی دانم چه زمانی (باخنده)

* درباره تیم ملی هم صحبت کن. نمی خواهیم درباره اتفاقی صحبت کنیم که حتی شوخی اش هم قشنگ نیست. آیا می توانیم به مرحله بعد صعود کنیم؟

- واقعاً شوخی اش قشنگ نیست ولی احساس می کنم شوخی است! فدراسیون فوتبال که خیلی از بازی ها را در طول فصل لغو کرد، می توانست بازی آخر لیگ را لغو کند تا اردوی تیم ملی زودتر برگزار گردد و تیم ملی در این برهه حساس که باید بازی ها را ببریم، بیشتر تمرین کند. یکسری بازیکنان جدید هستند. یکسری ها قبلاً بوده اند و تازه مجدداً به اردو آمده اند. احتیاج به هماهنگی است. متاسفانه این اتفاق رخ نداد. اولین تمرین را پنجشنبه انجام دادیم. بی برنامگی هایی هم که در این چند روز وجود داشت بماند. چند روز درگیر واکسن و تست کرونا بودیم و کلاً برنامه خاصی نداشتیم. یک هفته دیگر بازی هایمان آغاز می گردد و اولین تمرین را تازه پنجشنبه انجام دادیم. کسی هنوز به فکر تیم ملی نیست. انتظار دارند چون بازیکنان خوبی در تیم ملی هستند، به بحرین برویم و نتیجه بگیریم. مربی دارد تمام کوششش را می نماید ولی زمان زیادی ندارد.

(طارمی سپس به حضور هواداران در هتل تیم ملی در کیش اشاره نمود) در این چند روز یکسری بی برنامگی ها بود. وظیفه ما احترام به همه است و اگر هواداری عکس و امضا می خواهد باید انجام بدهیم ولی در این شرایط اگر یک بازیکن کرونا بگیرد، محتمل است به بقیه بازیکنان هم سرایت کند. اگر چهار پنج بازیکن از یک تیم کرونا بگیرند شرایط سخت می گردد. با اینکه همه مردم را دوست داریم و وظیفه مان است به همه احترام بگذاریم ولی باید طوری برنامه ریزی کنیم که شرایط -از نظر کرونا - امن تر باشد. فکر می کنم با همه شرایط بدی که داشتیم از الان به بعد شرایط بهتر باشد.

طارمی در تمرین تیم ملی ایران

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1476

به "واکنش طارمی به پیشنهاد 60 میلیون یورویی تاتنهام و یاری ویژه کی روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش طارمی به پیشنهاد 60 میلیون یورویی تاتنهام و یاری ویژه کی روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید