کالبدشکافی گوگل پیکسل 3a آسان بودن تعمیر آن را نشان می دهد

به گزارش افق بسطام، سایت iFixit که ید طولایی در کالبدشکافی گوشی های مختلف دارد، به تازگی گوشی پیکسل 3a را کالبدشکافی نموده و از لحاظ تعمیرپذیری، امتیاز 6 از 10 را داده است. به نظر کارشناسان این سایت، نمایشگر این گوشی بدون احتیاج از طریق حرارتی یا سشوار برای آب کردن مایه چسبنده ای که در بیشتر گوشی های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد، می توان آن را به سادگی از بدنه جدا کرد.

کالبدشکافی گوگل پیکسل 3a آسان بودن تعمیر آن را نشان می دهد

به جای ماده چسبناک همیشگی، این سایت نوشته که گوگل از یک نوع ماده اسفنج مانند چسبنده که به راحتی می توان آن را جدا کرد، استفاده نموده است. مهم ترین عیب این رویکرد این است که احتمالا آب راحت تر از گوشی های دیگر از کناره های نمایشگر به درون گوشی راه پیدا می نماید.

از طرفی دیگر، باید خاطرنشان کنیم که پورت USB-C و حتی جک هدفون پیکسل 3a هم ماژولار هستند و این یعنی در صورت برخورد به مشکل، به راحتی می توان آن ها را تعویض کرد. به همین خاطر تا زمانی که پیکسل 3a را از حمام دور نگه دارید، با تعویض قطعات مشکل دار، افزایش عمر آن امکان پذیر می گردد. ضمناً گوگل باتری این گوشی را طوری تعبیه نموده که به راحتی جدا می گردد.

با وجود تمام این تعریف و تمجیدها، سایت iFixit نوشته که بلند بودن کابل های باریکی که بخش های مختلف قطعات را به هم وصل می نماید، تا حدی تعمیر این گوشی را سخت تر می نماید و در این میان باید مراقب پاره نشدن این کابل ها باشیم. اگر به این دسته از کالبدشکافی ها علاقه دارید، با کلیک بر این لینک می توانید گزارش اصلی را بخوانید. ضمناً باید بگوییم که این سایت برای پیکسل 3 امتیاز تعمیرپذیری 4 از 10 را داده است و در آن به مشکلاتی مانند چالش جدا کردن پنل پشتی این گوشی اشاره شده است.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 75

به "کالبدشکافی گوگل پیکسل 3a آسان بودن تعمیر آن را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالبدشکافی گوگل پیکسل 3a آسان بودن تعمیر آن را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید