61 درصد آمریکایی ها هوش مصنوعی را تهدیدی برای آینده بشریت می دانند

به گزارش افق بسطام، همزمان با رشد سریع فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، خبرگزاری رویترز نظرسنجی را برگزار نموده که براساس آن بیش از دو سوم آمریکا یی ها نگران تأثیرات منفی هوش مصنوعی هسند و 61 درصد می گویند این فناوری می تواند تمدن بشری را تهدید نموده و آینده بشریت را در معرض خطر قرار بدهد.

61 درصد آمریکایی ها هوش مصنوعی را تهدیدی برای آینده بشریت می دانند

به گزارش دیجیاتو، از آنجایی که چت ربات OpenAI ChatGPT به سریع ترین برنامه در حال رشد در تمام دوران ها تبدیل شده، نظرسنجی های مختلفی در خصوص کاربردهای آن و بعلاوه تهدیدهای آن اجرا شده است. خبرگزاری رویترز نیز در یک نظرسنجی به نتایج جالبی در خصوص این فناوری دست یافته است.

در حالی که شرکت های مختلف برای توسعه فناوری های هوش مصنوعی با یکدیگر رقابت می نمایند، اما تهدیدهای این حوزه نیز مورد توجه قرار گرفته است.

هوش مصنوعی، تهدید یا فرصت؟

هوش مصنوعی در حال توسعه است و این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قانون گذاران و شرکت های هوش مصنوعی نیز نگرانی هایی در خصوص این فناوری دارند. سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI روز سه شنبه در مقابل کنگره ایالات متحده حاضر شد و نگرانی های خود را در خصوص سوء استفاده احتمالی از این فناوری ابراز کرد و خواهان تنظیم مقررات در این حوزه شد.

سناتور کوری بوکر، یکی از افراد قانونگذاری است که سوالاتی در خصوص چگونگی استفاده از هوش مصنوعی و تنظیم مقررات آن در جلسه سه شنبه سنا بیان کرد. حالا نظرسنجی رویترز نشان می دهد نه تنها شرکت و قانونگذاران، بلکه شهروندان آمریکایی نیز نگرانی هایی در این مورد دارند.

بر اساس داده های آماری این نظرسنجی، 61 درصد از پاسخ دهندگان بر این باور هستند که هوش مصنوعی خطراتی را برای بشریت به همراه دارد. این در حالی است که تنها 22 درصد مخالف آن بوده و 17 درصد نیز در خصوص این فناوری اطمینان خاطر ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 2066

به "61 درصد آمریکایی ها هوش مصنوعی را تهدیدی برای آینده بشریت می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "61 درصد آمریکایی ها هوش مصنوعی را تهدیدی برای آینده بشریت می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید