آغاز اجرای پروژه تجهیز تقاطعات شهر تهران به سیستم تامین انرژی بدون وقفه

به گزارش افق بسطام، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از آغاز اجرای پروژه تجهیز تقاطعات سطح شهر تهران به سیستم ups (سیستم تامین انرژی بدون وقفه)خبر داد.

آغاز اجرای پروژه تجهیز تقاطعات شهر تهران به سیستم تامین انرژی بدون وقفه

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل ترافیک تهران، کوروش جدی ثانی با اشاره به اینکه تقاطعات مهمترین گلوگاه های ترافیکی در سطح معابر شهری بوده و حل معضلات و گره های ترافیکی آنها با رویکردی منسجم و یکپارچه گامی حیاتی و اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابر سطح شهر است گفت: قطعی برق تقاطعات منجر به گره های ترافیکی در سطح شهر، اختلال در عبور و مرور ناوگان حمل و نقل عمومی، خودرو های امدادی و عدم ایمنی تردد عابرین پیاده که منجر به تصادفات جرحی و فوتی می شود و هم اکنون با وجود قطعی های مکرر برق در ساعات شبانه روز و با توجه به اینکه تمامی چراغ های سطح شهر به برق شهر متصل می باشند مستلزم ایجاد راه کاری جهت روشن ماندن تقاطعات در زمانی قطعی برق است.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده در انتهای سال گذشته و همچنین پیش رو بودن فصل تابستان و گرمای هوا در سال جاری و نظر به اهمیت بالای عملکرد صحیح چراغ های راهنمایی در عبور و مرور شهری، پروژه تجهیز تقاطعات به سیستم ups آغاز شد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران با اعلام این که تا به امروز این تجهیزات در 40 تقاطع زماندار با اولویت بالا با عزم مدیریتی ظرف مدت یک ماه نصب و راه اندازی شده است در ادامه شرح داد: با ایجاد مانورهای قطعی برق مجازی صحت و کیفیت عملکرد آنها تست شده است و با توجه به قطعی گسترده برق از تاریخ 28/02/1400 این تقاطعات پس از قطعی برق شهری، بدون کوچکترین خللی روشن و مشغول به سرویس دهی بودند. که می توان مجدد بر عملکرد صحیح این تجهیزات صحه گذارد.

جدی ثانی ادامه داد شرکت کنترل ترافیک تهران در سطح تقاطعات شهر که دارای تجهیزات حساسی می باشد و با قطعی های مکرر برق باعث از بین رفتن عمر این تجهیزات می شود درباره نوع عملکرد این سیستم اضافه کرد که (Uninterruptible power supply) یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن، تأمین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد، این سیستم علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می شود. همچنین UPS به نام منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تأمین می نماید. در حقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) ما را قادر می سازد که بر بیشتر مسائل ناشی از برق شهر فائق آییم و محافظت در برابر قطع کلی برق را هم بدست آوریم.

جدی ثانی گفت: پیش از این در سال 1386 در زمان مدیرعامل وقت(مهندس بهروز) برخی از تقاطعات به این سیستم مجهز شد ولی سیستم های نصب شده عملاً کارایی لازم را نداشتند و پروژه متوقف ماند و تکمیل پروژه عملیاتی نشد.

همچنین در سال 1397 و در دوره مدیرعامل وقت (مهندس جاهد) یک تقاطع امیر کبیر - گلها در منطقه 22 به این سیستم تجهیز شد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران در انتها شرح داد با توجه به مقتضیات زمانی و نیاز مدیریت شهری برای هر چه بهتر مدیریت کردن جریان ترافیک در زمان های خاص و رفع مسائل و بحران های طبیعی و انسان ساز نیاز است که راه حل های جامع و کاربردی ارایه شود که در این خصوص فاز اول این پروژه تجهیز 130 تقاطع با الویت بالا در دست اقدام خواهد بود و در فاز دوم هم 130 تقاطع دیگر شهر به این سیستم مجهز می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1528

به "آغاز اجرای پروژه تجهیز تقاطعات شهر تهران به سیستم تامین انرژی بدون وقفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز اجرای پروژه تجهیز تقاطعات شهر تهران به سیستم تامین انرژی بدون وقفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید