آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص !

به گزارش افق بسطام، بازار اجاره مسکن هم اکنون به سبب میزان مراجعه اجاره نشین ها و سطح نرخ های پیشنهادی موجران، در موقعیتی به نسبت آرام واقع شده است. این در حالی است که در بعضی از مناطق شهر تهران بعضی آپارتمان های ویژه با شرایط خاص به بازار اجاره عرضه می شوند!

آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص !

جهت دریافت خدمات حیاط سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

هرچند هم اکنون در بازار واحدهای مسکونی معمولی مناطق شهر تهران نمونه هایی متعدد از آگهی های اجاره مسکن با شرایط متفاوت برای متقاضیان بازار اجاره در دسترس است و مستأجران به راحتی می توانند واحد مسکونی موردنظرشان را با شرایط نزدیک تر به سطح دلخواه خود انتخاب نمایند.

شرایط ویژه بعضی آپارتمان ها در مناطق شمالی و لوکس پایتخت این بخش از بازار اجاره مسکن

را با سایر بخش ها متمایز نموده است. در این بخش از بازار مسکن هم اکنون دو پدیده مهم روی داده است.

آنالیز ها از بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بسیار لوکس در مناطق شمالی تهران نشان می دهد هم اکنون بعضی از این واحدهای متمایز فقط به گروه هایی خاص از متقاضیان اجاره در منطقه یک شهر تهران عرضه می شوند.

عمده مالکان و موجران این واحدها برخلاف مالکان و موجران سایر واحدهای مسکونی اجاره ای در مناطق تهران که تحت تأثیر کاهش نرخ سود سپرده های بانکی ترجیح می دهند واحدهای خود را با شرایط اجاره ماهانه صددرصدی یا سهم بیشتر اجاره ماهانه در مقایسه با رهن به مستأجران اجاره دهند تمایل دارند واحدهای سوپرلوکس خود را با رهن کامل به بازار اجاره عرضه نمایند.

البته هم اکنون تمام این آگهی های ویژه، رهن کامل بیش از یک میلیارد تومان را به عنوان مهم ترین شرط اجاره این گونه آپارتمان ها به متقاضیان ثروتمند مشخص نموده اند.

این در حالی است که اجاره این واحدهای خاص افزون بر رهن بسیار بالا و میلیاردی که برای آن ها مشخص شده است مستلزم برخورداری شخص متقاضی از شرایط دیگری است که به عنوان قوانین ساختمان ها و مجتمع های سوپرلوکس در محدوده همان ساختمان به رسمیت شناخته می گردد.

در بعضی از مجتمع ها هر چند ممکن است این شرایط به صورت مستقیم به متقاضی اجاره آپارتمان های خاص اعلام نگردد، اما به طور غیرمستقیم سطح مالی، اجتماعی، تحصیلات، تعداد نفرات و بعضی دیگر از مشخصات مورد آنالیز مالک قرار گرفته و در صورت تأیید از سوی موجر و همخوانی ویژگی های مستأجر با شرایط عمومی مورد نظر و متناسب با سایر ساکنان، آپارتمان به وی اجاره داده می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 703

به "آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان هایی برای اجاره نشین های خاص !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید