اخبار اقتصادی

بدهی خارجی ایران به 9.3 میلیارد دلار رسید

میزان بدهی های خارجی ایران در انتها آذرماه سال 99 به 9 میلیارد و 348 میلیون دلار رسید که مقایسه شاخص نسبت بدهی خارجی ایران به فراوری ناخالص داخلی با سایر کشور ها نشان می دهد که ایران در جمع کشور های با کمترین میزان بدهی خارجی قرار گرفته است.

15 اسفند 1399

ساعد سهیلی: گویی اینجا فقط اختلاس حرام نیست

ساعد سهیلی، متولد بهمن ماه سال 66، بازیگر سینمای کشور است. وی اخیراً پستی را در اینستاگرام خود منتشر و در آن به شرایط اقتصادی کشور اعتراض کرده است.

11 اسفند 1399

ماتیس: آتش حمله به کنگره را ترامپ کلید زد

ژنرال ماتیس با اعلام اینکه حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا از سوی ترامپ دامن زده شد، گفت: تشدید تهدیدهای داخلی علیه آمریکا را هم بایستی به همان مقدار و میزان مسائل خارجی علیه کشور در نظر گرفت و مورد آنالیز قرار داد.

8 اسفند 1399

اینجا سوریه یا عراق نیست؛ اینجا عربستان است

به گزارش خبرنگاران، یک فعال توئیتری با حساب کاربری محقق خاص یک فایل ویدئویی از محله های ویران در عربستان سعودی منتشر کرد.

5 اسفند 1399

کرملین: پوتین قصد تماس با بایدن و ترامپ را ندارد

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین فعلای قصدی برای تماس با جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا یا دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی که امروز دوره ریاستش به انتها می رسد، ندارد.

4 اسفند 1399

چشم انداز بورس هفته ، پیش بینی رشد شاخص سازان در هفته پیش رو

به گزارش خبرنگاران، تنش ها در منطقه فروکش کرده، فرایند نزولی ارز متوقف و جلسات متعدد برای حمایت از بازار سرمایه برگزار شده است و بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بورس هفته پیش رو فرایندی صعودی دارد. از طرفی برخی از کارشناسان عقیده دارند شاخص کل باید در...

3 اسفند 1399

ظریف: آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

وزیر امور خارجه، بدهی را تنها دلیل تعلیق رای ایران در سازمان ملل مطرح کرد و گفت: دولت منبعی را برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل را تعیین نموده بود اما آمریکا مانع پرداخت آن شد.

2 اسفند 1399

بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط چقدر تسهیلات گرفتند؟

تهران (پانا) - بر پایه آمارهای اعلامی وزارت صنعت معدن و تجارت، طی 22 ماه گذشته منتهی به انتها آذرماه 99، بابت تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای 60 درصد، در راستای اقتصاد مقاومتی 75 هزار و 805 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت...

1 اسفند 1399

یک مسلمان، پنبه از گوش رییس جمهور درآورد!

محسن رضایی، از مدیریت غیرعلمی و بی توجهی رئیس جمهور به نابودی سرمایه و اعتماد مردم در بورس، انتقاد نمود و تاکید نمود: یک مسلمان، پنبه از گوش رئیس جمهور درآورد.

30 بهمن 1399

اجرای طرح های حمایتی توسط دولت با هدف بهبود معیشت

حمایت از معیشت مردم همواره در اولویت کاری دولت قرار داشته به طوری که در هفت سال گذشته به ویژه پس از شیوع کرونا، طرح های حمایتی مختلفی اجرا شده و در بودجه سال 1400 نیز منابعی قابل توجه برای آن اختصاص یافته است.

29 بهمن 1399

کرونا در اروپا، ادامه فرایند تشدید محدودیت ها در کشورها برای مهار ویروس انگلیسی

فرایند تشدید محدودیت ها در کشورهای اروپایی برای مهار ویروس انگلیسی همچنان ادامه دارد.

29 بهمن 1399

کارگران منتظر چقدر افزایش حقوق باشند؟

به گزارش خبرنگاران، طبق اعلام مرکز آمار ایران در 12 ماهه اخیر تورم به 30.5 درصد رسیده است و حالا تورم سنگین، میزان افزایش حقوق و دستمزد را با چالش جدی روبرو کرده است.

25 بهمن 1399

خبرنگاران استقرار باجه پست در مرکز راهگشای خوزستان با هدف تسهیل دریافت خدمات

اهواز - خبرنگاران - مدیرکل پست خوزستان از استقرار باجه پستی با هدف درج صحیح کد پستی و عدم بازگشت مرسولات در مرکز راهگشای استان در پی تعاملات پلیس راهور و پست استان اطلاع داد.

24 بهمن 1399

بانک جهانی: اقتصاد ایران در سال 2021 دوباره به رشد باز شود

بانک جهانی در چشم انداز جدید خود از رشد مالی خاورمیانه در سال 2021 پیش بینی کرد اقتصاد ایران پس از آب رفتن در سال 2020 در سال 2021 دوباره به رشد باز شود.

24 بهمن 1399

عربستان روزانه تا یک میلیون بشکه از فراوری نفت خود می کاهد

وزیر انرژی عربستان از آمادکی این کشور برای کاهش داوطلبانه فراوری نفت تا روزانه یک میلیون بشکه اطلاع داد.

23 بهمن 1399

صادرات گاز آذربایجان به اروپا شروع شد

آذربایجان صادرات گاز به اروپا را شروع کرد؛ این پروژه در راستای تلاشها برای کاهش وابستگی اروپا به واردات انرژی روسیه، مورد حمایت کمیسیون اروپا واقع شده است. روسیه 34 درصد از بازار گاز اروپا را در کنترل دارد و میخواهد صادرات گاز به اروپا شامل ترکیه را از...

16 بهمن 1399

هماهنگی؛ پازل گمشده برگزاری جلسات در زنجان

خبرنگاران/زنجان استاندار زنجان گفت: هماهنگی پیش از جلسه، اهمیت بسیار زیادی در تاثیرگذاری جلسات دارد.

16 بهمن 1399

جزئیات وام جدید کرونا، تسهیلات کرونایی به صورت بنگاه محور پرداخت می شود

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار درباره جزئیاتی جدید از تسهیلات کرونایی گفت: تسهیلات کرونایی جدید ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، بنگاه محور است.

14 بهمن 1399

سامسونگ سال جاری ضعیف ترین عملکرد در فروش گوشی طی 9 سال اخیر را داشته است

به گزارش یک منبع کره ای، به نظر می رسد سامسونگ سال جاری پیروز نخواهد شد بیشتر از 300 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند و این ضعیف ترین عملکرد غول کره ای در 9 سال اخیر را نشان می دهد.

12 بهمن 1399

مرکز 3 استان تا سال 1400 به شبکه ریلی وصل می شوند

معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: اتصال مراکز استان های اردبیل، چهارمحال و بختیاری و کردستان به شبکه ریلی با اعتبارات بودجه ای امکان پذیر است.

12 بهمن 1399
تعداد: (332)