اخبار اقتصادی

واکسیناسیون در ایران پولی می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت وگو با میزان در واکنش به زمزمه هایی پیرامون پولی شدن واکسیناسیون کرونا، مطرح می گردد، با بیان اینکه در این خصوص دو مسئله مطرح است که باید از یکدیگر تفکیک گردد، گفت: در برنامه ملی...

25 اردیبهشت 1400

احکام جدید حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی نهایی شد

بازبینی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح (غیرحداقلی بگیر) تامین اجتماعی نهایی شد.

25 اردیبهشت 1400

بومی سازی سیستم های تغذیه و باتری های سایت های 5G با حمایت ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در بازدید از شرکت نیان الکترونیک و ملاقات با مدیرعامل این شرکت، از نمونه های درحال فراوری سیستم های تغذیه و باتری های مورد احتیاج سایت های نسل پنج تلفن همراه بازدید کرد.

24 اردیبهشت 1400

راز یک بی توجهی در بازار؛ پیش بینی چهار کارشناس از بورس امروز

خبرنگاران: معاملات بازار سهام در روز آخر ممکن است معاملات روز سه شنبه را تحت تاثیر قرار دهد.چهار کارشناس بورس امروز 25 فروردین را پیش بینی نموده اند.

14 اردیبهشت 1400

همسان سازی حقوق کارکنان خدمات کشوری در امسال اجرایی می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمدباقر نوبخت اضافه کرد: قطعا برای سال 1400 استخدامی داریم و در واقع ما اجازه استخدام یک سوم تعدادی که بازنشسته می شوند را داریم ضمن اینکه 53 هزار مجوز استخدامی که سال گذشته برای وزارت بهداشت ودرمان صادرشده بود اجرایی می گردد و همچنین...

12 اردیبهشت 1400

17 علامت که نشان می دهند به یک تغییر اساسی در زندگی احتیاج دارید

همه ما موقعیت هایی را در زندگی تجربه نموده ایم که از خودمان پرسیده ایم: دارم با زندگی ام چکار می کنم؟ در این زمان است که به این نتیجه می رسیم باید قبل از اینکه اوضاع بدتر گردد، یک تغییر عظیم در زندگی خود ایجاد کنیم. زمانی که تشخیص دهید وقت تغییر فرا رسیده،...

11 اردیبهشت 1400

خبرنگاران ربیعی: برای فراگیری خیر جمعی در سال 1400 کوشش کنیم

تهران- خبرنگاران- سخنگوی دولت با حضور در خیریه بهشت امام رضا (ع) مرکز نگهداری از بچه ها بی سرپرست، گفت: باید همگی کوشش کنیم خیر جمعی در سال 1400 فراگیر گردد.

6 اردیبهشت 1400

مخالفت رئیس جمهور تونس با اصلاحات دادگاه قانون اساسی

رئیس جمهوری تونس در پیامی به رئیس مجلس این کشور ضمن مخالفت با اصلاحات دادگاه قانون اساسی بر لزوم احترام به تمامی احکام قانون اساسی به دور از هر گونه برداشت غیر علمی و ناسالم تاکید نمود.

3 اردیبهشت 1400

کانادا 9 مقام روسی را تحریم کرد

وزارت امور خارجه کانادا 9 مقام روسی را به بهانه نقض حقوق بشر تحریم کرد.

31 فروردین 1400

اعتراضات ضد رسانه های فرانسه در پاکستان

هزاران پاکستانی به دلیل چاپ کاریکاتور موهن به پیامبر اسلام در رسانه های فرانسه، جاده های اصلی و راه آهن در پاکستان را مسدود نموده و با پلیس درگیر شدند.

27 فروردین 1400

اندیشکده روسی، انتها سلطه غرب بر اقتصاد جهانی؛ ما در قرن آسیا هستیم

بیشتر کشورهای آسیایی در حال کنار گذاشتن کلیشه های تقابلی هستند و سهم آنها در اقتصاد جهانی روز به روز افزایش می یابد.

26 فروردین 1400

نرخ ساخت مسکن در سال 1400 اعلام شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ساخت و ساز در سال 1400 را به سازمان های نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد.

25 فروردین 1400

دادستانی کل کشور به اعلام جرم علیه کانون وکلا ملزم شد

دیوان عدالت اداری پس از بررسی شکایتی از دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت دادگستری به الزام این نهاد ها به اعلام جرم علیه کانون وکلای دادگستری رأی داد.

19 فروردین 1400

سند ملی آمایش سرزمین به تصویب رسید

پس از سه سال آنالیز و مطالعه، سند ملی آمایش سرزمین در شورای عالی آمایش سرزمین تصویب شد.

18 فروردین 1400

نشست سرنوشت ساز عون و حریری، آیا سعد کنار می کشد؟

منابع لبنانی اعلام کردند که نشست فردا میان رئیس جمهوری و نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان از دو حالت خارج نیست یا به تشکیل کابینه منجر خواهد شد یا شکست خواهد خورد و احتمالا حریری انصراف خواهد داد.

17 فروردین 1400

حباب 20 درصدی بازار مسکن

به گزارش خبرنگاران، ابوالحسن میرعمادی اظهار کرد: ما به تازگی با توجه به جدیدترین شرایط اقتصاد و نرخ تورم محاسباتی را درخصوص قیمت تمام شده مسکن و سود منطقی و متعارف انجام دادیم. در این خصوص منطقه 22 تهران مورد آنالیز نهاده شد. بدین صورت که میانگین قیمت...

16 فروردین 1400

خبرنگاران هجوم ملخ صحرایی به ایران از اواخر هفته جاری

تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به مساعدشدن شرایط باد و دمایی از اواخر هفته جاری احتمال هجوم شدید موج اول ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان به استان های جنوبی ایران وجود دارد.

15 فروردین 1400

تحقیق درباره فعالیت های هسته ای ایران ممکن است سال ها زمان ببرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه شبکه تلویزیونی بلومبرگ، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز سه شنبه بی اشاره به توافقات این نهاد با تهران و نیز نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا در سال 2018 و انفعال اروپا در این خصوص، در مصاحبه...

15 فروردین 1400

اعتبارات تهاتر بدهی دستگاه های اجرایی فارس 2 برابر شده است

خبرنگاران/فارس رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس گفت: در سال 98 مجموع اعتباراتی که برای تهاتر بدهی دستگاه های اجرایی در سطح فارس در نظر گرفته شده بود بالغ بر 148 میلیارد تومان بود که این اعتبارات در سال 99 نزدیک به 100 درصد افزایش یافته است.

14 فروردین 1400

ترویج مهارت آموزی؛کلید برطرف بیکاری

امروزه از آموزش های مهارتی به عنوان حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه نام برده می گردد. تحقق این مهم در دانشگاه ها مستلزم توسعه مهارت آموزی و توجه ویژه به دانشجویان است.اگر در جایی مدرک گرایی باشد دیگر جایی برای مهارت آموزی نمی ماند .لذا همه مسئولین باید...

13 فروردین 1400
تعداد: (365)