اجاره لاکچری های تهران چند؟

به گزارش افق بسطام، خبرنگاران : در حالی که متقاضیان بازار اجاره واحدهای مسکونی معمولی و مصرفی هر سال در آستانه آغاز فصل جابه جایی مستاجران با مسائل فراوانی بر سر یافتن واحد مسکونی مورد نظر خود متناسب با سطح بودجه وتوان اقتصادی شان مواجهند در بخش دیگری از بازار اجاره مناسبات متفاوتی در جریان است.

اجاره لاکچری های تهران چند؟

به گزارش خبرنگاران لاکچری های بازار اجاره مسکن تنها بخشی از بازار اجاره هستند که به دلیل توانمندی اقتصادی متقاضیان آنها کمترین حساسیت را نسبت به تحولات نرخ اجاره بها دارند. در واقع متقاضیان این گروه از واحدها در برابر افزایش نرخ ها حساسیت کمتری نسبت به سایر متقاضیان بازار مسکن از جمله متقاضیان آپارتمان های کوچک متراژ و میان متراژ معمولی و مصرفی در برابر تحولات قیمتی و افزایش نرخ اجاره بها از خود نشان می دهند.

فایل های لاکچری بازار اجاره مسکن در حالی تقریبا در همه ایام سال برای متقاضیان خاص وپردرآمد اجاره این واحدها در دسترس هستند که تغییرات سطح اجاره بهای آنها نیز معمولا به دلیل توانمندی اقتصادی قابل توجه متقاضیان نسبت به سایر واحدهای مسکونی مصرفی و معمولی با جنجال برانگیزی کمتری همراه است.

اجاره بهای این واحدها هم اکنون به ازای مبلغ رهن هر مترمربع از آنها برای مدت زمان یکساله از چند تا چند ده میلیون تومان متغیر است.حتی در مواردی بعضی از این واحدها با اجاره بهای ماهانه چند ده میلیون تومانی- به عنوان مثال اجاره بهای ماهانه 40 تا 50 میلیونی- به بازار عرضه می شوند.

واسطه ها می گویند این واحدها همیشه متقاضیان خاص خود را دارند و به وفور در مناطق شاقتصادی تهران به خصوص منطقه یک وجود دارند. متقاضیان در این بخش از بازار اجاره با مازاد عرضه هم مواجهند. از این رو می توانند از میان تعداد بیشتری از فایل ها اقدام به انتخاب واحد برای اجاره نمایند؛ موضوعی که در عمده موارد در میان فایل های اجاره واحدهای مسکونی مصرفی واقع در محلات معمولی شهر تهران وجود ندارد و مستاجران در این مناطق عمدتا با محدودیت انتخاب مواجهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 822

به "اجاره لاکچری های تهران چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره لاکچری های تهران چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید