استقرار نسخه الکترونیک برای پزشکان غیر طرف قرارداد بیمه سلامت در تهران

به گزارش افق بسطام، سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران گفت: تعداد پزشکان شاغل در استان تهران بر اساس آنالیز های صورت گرفته نزدیک به 20 هزار نفر برآورد شده و شرایط استقرار نسخه الکترونیک در استان تهران با سایر استان ها متفاوت است و چالش هایی به همراه دارد.

استقرار نسخه الکترونیک برای پزشکان غیر طرف قرارداد بیمه سلامت در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیده مریم حسینی درباره اجرای نسخه نویسی الکترونیک در استان تهران، گفت: یکی از چالش های استقرار نسخه الکترونیک در استان تهران، جمع آوری اطلاعات پزشکان غیر طرف قرارداد شاغل در این استان است. برای این موضوع جلسه های متعددی با نظام پزشکی تهران و شهرستان ها داشتیم و اطلاعات نیز با سایر بیمه های پایه تبادل شده است. همچنین فهرست پزشکان شاغل در بیمارستان ها و درمانگاه های طرف قرارداد که به صورت مستقل قراردادی با این اداره کل ندارند نیز آنالیز شده و همچنین با انجام آنالیز های میدانی توسط اداره های کل شهرستان ها، فهرست حدود 13 هزار پزشک غیر طرف قرارداد تهیه شده است.

وی ادامه داد: همچنین اداره های بیمه سلامت در شهرستان ها به وسیله داروخانه ها و موسسه های پاراکلینیک، اطلاعات پزشکان تجویز نماینده را جمع آوری نموده و بیشتر پزشکان شاغل در شهرستان خود را شناسایی نموده اند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران، اعلام کرد: یکی دیگر از مسائل، اطلاع رسانی به پزشکان شاغل در استان تهران است. ابتدا برای کل پزشکان شناسایی شده در استان تهران به وسیله پیامک، اطلاع رسانی های متعدد با موضوع کاهش تدریجی کاربرد دفترچه های کاغذی بیمه سلامت و اهمیت استقرار نسخه الکترونیک همراه با لینک های ثبت نام و آموزش مربوطه ارسال شد.

حسینی اضافه کرد: تشکیل تیم های اطلاع رسانی و پیگیری جهت ثبت نام و آموزش پزشکان در ستاد استان تهران و شهرستان ها نیز تشکیل شده است. همچنین فهرست پزشکان ثبت نام شده در PSC و PCP استخراج شده و تا به امروز هزار و 593 نفر از پزشکان غیر طرف قرارداد از این طریق ثبت نام نموده اند.

وی اظهار کرد: آموزش و استقرار نسخه الکترونیک در مطب پزشکان ثبت نام شده در PSC توسط همکاران اداره رسیدگی به اسناد سرپایی و اداره های شهرستانی به طور حضوری، تلفنی و گروه های مجازی اجرا شده است.

بنابر اعلام پایگاه خبری بیمه سلامت، وی در انتها، گفت: اداره های بیمه سلامت در شهرستان ها به تدریج از ابتدای خرداد ماه و پس از اطلاع رسانی موثر به کل پزشکان شاغل در شهرستان، پذیرش نسخه های کاغذی توسط داروخانه ها و موسسه های پاراکلینیک را متوقف می نمایند. در گام اول از ابتدای خرداد سال جاری، شهرستان پاکدشت در استان تهران بر اساس اعلام آمادگی رییس اداره این شهرستان و پس از هماهنگی با دستگاه های مختلف از جمله فرمانداری، نظام پزشکی و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، پذیرش نسخه های غیر الکترونیک همه پزشکان که در بخش خصوصی غیر بیمارستانی فعالیت می نمایند، متوقف شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1491

به "استقرار نسخه الکترونیک برای پزشکان غیر طرف قرارداد بیمه سلامت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار نسخه الکترونیک برای پزشکان غیر طرف قرارداد بیمه سلامت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید