سلامتی و پزشکی

دانشجویان دانشگاه پیغام نور روزانه 90 هزار ماسک فراوری می نمایند

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیغام نور گفت: از فراوری روزانه 90 هزار ماسک، 30 هزار ماسک با روش سنتی و 60 هزار ماسک به صورت ماشینی فراوری شد که از این هفته عرضه می گردد.

30 شهریور 1399

روایت خریداران داروی تقلبی 300 میلیون تومانی کرونا

میترا و خانواده اش برای درمان پسر خانواده روزهای سختی را پشت سر گذاشته اند. آنها مرگ را به چشم دیده اند. برادر 23ساله شان همین دیروز به بخش منتقل شده است؛ اما زجری که کشیده اند گفتنی نیست.

21 شهریور 1399

برگزاری عزاداری ها و عروسی های چند هزار نفری در روزهای قرمز کرونا

خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اعتراض به برگزاری مراسم عزاداری و عروسی در شادگان در شرایط شیوع گسترده کرونا در منطقه، گفت: مسئولین شادگان باید جوابگوی سهل انگاری خود باشند.

15 شهریور 1399

بلاتکلیفی شناور های ایرانی در ساحل دوبی

رئیس اتحادیه لنجداران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر گفت: 150 شناور ها باری که از بنادر ایران از جمله این استان به دوبی امارات سفر کرده اند، به دلیل آنکه اجازه ورود به حوضچه پهلوگیری این بندر به آن ها داده نشده، در آب های ساحلی این کشور بلاتکلیف هستند.

12 شهریور 1399

چگونه چالش 30روزه می تواند زندگی شما را نجات دهد؟

خبرنگاران: هدف گذاری نباید انقدر کار سفت و سختی باشد! در واقع تلاش برای رسیدن به اهداف، کار شاد و مفرحی است.

12 شهریور 1399

20 نکته جالب دربارۀ نجف دریابندری

وب سایت عصرایران - مهرداد خدیر: شدت علاقۀ دریابندری به زبان پارسی چنان بود که، چون نثر بوف کور صادق هدایت را نمی پسندید، آن را اثری منحط می دانست. آری، فارسی را باید درست نوشت و او درست می نوشت و بر این گمانم که این بلا به جان برخی روزنامه نگاران ما هم افتاده...

10 شهریور 1399

تازه ترین اطلاعات از ویروس کرونا ، کجا باید ماسک بزنیم

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر ضرورت استفاده از ماسک در پیشگیری و انتقال ویروس کرونا، تاکید نمود.

10 شهریور 1399

خود اظهاری نشانی و کدپستی در تمام دستگاهها ممنوع گردد

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: از نمایندگان مجلس یازدهم درخواست می کنیم که ممنوعیت خوداظهاری نشانی و کدپستی را در تمامی دستگاه ها و قوا تصویب نمایند.

7 شهریور 1399

بازگشت هفت به تلویزیون

برنامه سینمایی هفت بعد از وقفه ای چند ماهه پخش خود را دوباره شروع می نماید.

6 شهریور 1399

قلعه سب سراوان؛ دیدنی بی مثال در سیستان و بلوچستان

قلعه و دژهای قدیمی دارای کارکردهای متفاوتی بوده اند اما، غالب آنها برای دفاع از شهر یا منطقه ای خاص ساخته می شدند. البته، در بیشتر این دژها صندلی ویژه ای برای زندگی خاندان سلطنتی یا حکام محلی در نظر گرفته می شد. در تاریخ قلعه های فراوانی هم ساخته شده اند...

3 شهریور 1399

گره ترافیکی محله فراوری دارو باز می گردد

با هدف سهولت در تردد وسایل نقلیه عبوری و کاهش تصادف ها و سوانح رانندگی، به زودی گره ترافیکی در ورودی های محله تولیددارو باز می گردد.

31 مرداد 1399

ترامپ برای حبس 10 ساله معترضان آمریکایی فرمان صادر کرد

رئیس جمهور آمریکا در ادامه تلاش ها برای حفاظت از بناهای یادآور دوره برده داری در این کشور، از صدور فرمانی برای بازداشت و مجازات 10 سال حبس برای نابودی این بناها خبر داد.

31 مرداد 1399

بازگشایی برج میلاد پس از 4 ماه تعطیلی

برج میلاد به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا و یکی از مهمترین اماکن فرهنگی و گردشگری پایتخت، از روز یکشنبه اول تیرماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان خواهد بود. همچنین تمامی رستوران ها و کافه های داخل مجموعه برج میلاد...

30 مرداد 1399

اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد ابلاغ شد ، شروع فعالیت سامانه امن آزمون تا ساعاتی دیگر

دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی رشته های پزشکی و غیرپزشکی ابلاغ شد.

26 مرداد 1399

شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان به 144 هزار و 478 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریبیون، وزارت بهداشت پاکستان امروز دوشنبه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را 144 هزار و 478 نفر اظهار داشت.

24 مرداد 1399

آه ای مامان؛ روایت هایی از شکست قهرمانان

مجموعه داستان آه ای مامان نوشته احمد حسن زاده سرشار از قهرمان های شکست خورده ای است که با لحنی آمیخته با شوخ طبعی تلخ گونه فروپاشی انسان تنهای معاصر را روایت می نماید.

23 مرداد 1399

دلایلی که باعث می شوند واقعیت سفر با انتظارات ما متفاوت باشد

همه ما تصاویر زیبای مقاصد گردشگری مختلف را در اینترنت دیده ایم و این تصاویر باعث شده اند فکر کنیم بعد از بازدید از این نقاط دیدنی و ثبت تصاویر آنها، کدامها را پرینت بگیریم و به دیوار خانه آویزان کنیم. بیشتر ما در لحظه ای که کتابهای راهنما را می گردیم تا...

22 مرداد 1399

برانکو و وکیلش منتظر پیشنهاد جدید پرسپولیس برای توافق

پرسپولیس چندین بار پیش از این هم برای توافق اقدام نموده بود، اما اینبار منتظر پیشنهاد جدیدشان برای توافق هستیم.

20 مرداد 1399

جزئیات افزایش قیمت بنزین درعربستان

خبرنگاران: عربستان سعودی در پی شیوع ویروس کرونا و تاثیر این بیماری بر اقتصاد ریاض و همچنین کاهش قیمت جهانی نفت و افت شدید درآمدهای ارزی ناشی از آن، مجبور شد برای ماه ژوئن (خرداد/ تیرماه) بنزین را گران کند.

19 مرداد 1399

نگرانی سازمان ملل درباره قحطی در کره شمالی

یکی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل امروز (سه شنبه) نسبت به کمبود شدید غذا و سوء تغذیه در کره شمالی که به خاطر تعطیلی پنج ماهه مرز این کشور با چین و قرنطینه بسیار جدی علیه ویروس کرونا وخیم تر شده است، هشدار داد.

18 مرداد 1399
تعداد: (182)