اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد ابلاغ شد ، شروع فعالیت سامانه امن آزمون تا ساعاتی دیگر

به گزارش افق بسطام، دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی رشته های پزشکی و غیرپزشکی ابلاغ شد.

اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد ابلاغ شد ، شروع فعالیت سامانه امن آزمون تا ساعاتی دیگر

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، دستورالعمل اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات سال تحصیلی 99-98 دانشگاه آزاد اسلامی رشته های پزشکی و غیرپزشکی و اجرای طرح تعاون آزمون به منظور رعایت پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مبنی بر ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پیرو دستورالعمل شماره 30/24537 یکم مرداد ماه 98 و مصوبه 27 اردیبهشت 99 شورای معاونین دانشگاه، اصلاحیه تقویم آموزشی سال تحصیلی 99-98 جهت اجرا به توضیح ذیل به روسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ می شود.

امتحانات نیم سال دوم طی چهارهفته از تاریخ 24 خرداد ماه 99 لغایت 19 تیر ماه 99 برگزار می شود. اصلاح برنامه امتحان بر مبنای انتقال امتحانات تقویم قبل در هر روز به دو روز پیاپی در تقویم جدید انجام شود. تعداد جلسات برگزاری امتحانات در هر روز چهار نوبت خواهد بود به طوری که نوبت و ساعت امتحان: نوبت اول 10-8، نوبت دوم 13-11، نوبت سوم 16-14 نوبت چهارم 19-17 است.

به منظور جلوگیری از سفر های بین شهری با اجرای طرح تعاون آزمون، دانشجویان فاقد منع آموزشی با ثبت نام در سایت azmoon 99.iau.ac.ir و کسب موافقت از ستاد طرح تعاون آزمون می توانند در واحد محل زندگی خود آزمون دهند.

امتحانات دوره دکتری تخصصی می تواند بر مبنای آزمون شفاهی برخط به تشخیص استاد راهنما و هماهنگی با آموزش واحد برگزار شود. در کلاس های ترکیبی از مقاطع ارشد و دکتری با لحاظ تعداد دانشجویان تا 10 نفر بر مبنای آخرین لیست حضور و غیاب، امتحان به روش برشمرده شده مجاز است. ضبط آزمون شفاهی برخط ضروری است.

برنامه ریزی و نحوه امتحانات واحد ها / مراکز دانشگاهی و آموزشکده های سما دارای دانشجو کمتر از 1000 نفر در اختیار رئیس استان است. برنامه ریزی باید جوابگوی طرح تعاون آزمون باشد.

با توجه به بهره گیری غیربرخط از کلاس های مجازی برخط، رعایت میزان حضور دانشجویان در کلاس حضوری ضروری نیست. در شهر هایی که در بازه آزمون شرایط قرمز را داشته باشند اجرای امتحان حضوری نخواهد بود.

دانشجویان متقاضی شرکت در طرح تعاون آزمون ضروری است دستورالعمل های ابلاغی ستاد مرکزی طرح تعاون آزمون را به وسیله سامانه کسب و اجرا نمایند.

در طول مدت آزمون تمامی کارکنان موظف به همکاری با معاونت آموزشی در اجرای هرچه بهتر و امن آزمون هستند. امتحان دروس عمومی و معارف در هر واحد با هماهنگی استان می تواند به صورت برخط برگزارمی شود.

دستورالعمل فنی فرآیند اجرایی نحوه برگزاری امتحانات در محل سکونت و امتحانات برخط دانشجویان، متعاقبا به وسیله مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه ابلاغ خواهد شد. با توجه به پراکندگی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی و نظر به اینکه شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در مناطق مختلف متفاوت است آغاز به تحصیل دانشجویان، علی الخصوص کارآموزی در عرصه و مواردی که در عرصه های بالینی بیمارستانی برگزار می شود به روسای استان ها تفویض تا با هماهنگی مقامات و مسئولین استانی منطقه صورت پذیرد.

برای حضور دانشجویان بالینی از تاریخ 17 خرداد ماه 99 با اولویت کارورزان و کارآموزان رشته های مختلف برنامه ریزی و اقدام شود. همچنین برای حضور دانشجویان رشته دندانپزشکی با اولویت دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و دانشجویان سال آخر، برنامه ریزی شود و به نحوی اقدام شود که آموزش سایر دانشجویان و انجام آموزش های عملی به خصوص در مواردی که مستلزم انجام کار درمانی با بیمار می باشد به صورت گروهی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و به نوبت در دانشگاه حضور یابند.

ارائه دروس عملی و آزمایشگاهی کلیه رشته ها در مواردی که مستلزم تماس با بیمار نمی باشد در گروه های کوچکتر که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی میسر باشد انجام شود و برای مواردی که مستلزم کار با بیمار می باشد به صورت گروهی و در نوبت های مختلف با حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت پذیرد.

در رابطه با کارآموزی دانشجویان رشته پزشکی با توجه به اعلام قبلی وزارت بهداشت با استفاده حداکثری از امکانات آموزشی بخش درمانگاهی یا آموزش الکترونیک میزان بخش ها را می توان کاهش داد تا زمان بین 120-105 روز جبران شود و سپس آموزش به صورت روال عادی با توجه به شرایط روز ادامه یابد.

دانشجویان مقطع کارشناسی چنانچه بتوانند در مورد کارآموزی در عرصه از بیمارستان ها یا مراکز درمانی شهر محل سکونت خودکه مورد تایید دانشکده می باشد پذیرش اخذ نماید برگزاری کارآموزی با هماهنگی واحد مبدأ با واحد دانشگاهی شهر محل سکونت (جهت نظارت) بلامانع خواهد بود.

گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان رشته دامپزشکی، در صورت ارائه با تقاضای شخصی و کسب مجوز از کلینیک یا بیمارستان موردتایید سازمان دامپزشکی در شهر مورد تقاضا بلامانع خواهد بود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم انجام مکاتبات واحد های دانشگاهی در مورد اخذ مجوز ادامه تحصیل برای دانشجویانی که دارای مشکل آموزشی هستند، در صورت صدور مجوز از مراجع ذیصلاح و تایید مدیر گروه و آموزش واحد دانشگاهی مربوطه مبنی بر حضور دانشجویان در کلاس های مجازی، واحد ها / مراکز دانشگاهی می توانند نسبت به ثبت دروس اقدام نمایند.

در مورد آن دسته از دانشجویانی که حائز شرایط اخذ رساله / سرانجام نامه و آزمون جامع دوره دکتری تخصصی بوده و تا به امروز پیروز بهثبت آن نشده اند، با تایید گروه و آموزش واحد دانشگاهی و رعایت سایر ضوابط و مقررات آموزشی ثبت آن ها امکان پذیر می باشد. این دستورالعمل در 15 خرداد ماه 99 به تایید رئیس دانشگاه رسیده و مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه و نظارت بر آن بر عهده روسای مراکز / واحد های دانشگاه آزاد اسلامی است.

برای دریافت دستورالعمل اصلاعیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 891

به "اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد ابلاغ شد ، شروع فعالیت سامانه امن آزمون تا ساعاتی دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحیه تقویم آموزشی و امتحانات دانشگاه آزاد ابلاغ شد ، شروع فعالیت سامانه امن آزمون تا ساعاتی دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید