بیم از کرونا پشت نیمکت های مدرسه

به گزارش افق بسطام، زنگ سال تحصیلی جدید با همه ابهامات درباره نحوه آموزش و تشکیل کلاس های حضوری و مجازی صبح امروز با حضور رئیس پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در مدرسه خیرساز، دکتر محمدرضا حافظی برای دانش آموزان تکه دهم پایتخت نواخته شد.

بیم از کرونا پشت نیمکت های مدرسه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

خبرنگاران/ بهاره خسروی : این مراسم با حضورحسن ملکی رئیس پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ، محمدعلی ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 ، محمد باصری سعدی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 10 ،سیاوش فتح الهی شهردار ناحیه 3 منطقه 10 و جمعی ازمعاونان شهری و فرهنگی پازل دهم پایتخت و شهره حافظی دختر مرحوم محمدرضا حافظی برگزار گردید.

در این مراسم رئیس پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خدمات مرحوم دکتر محمدرضا حافظی خیر مدرسه ساز کشور و تبریک شروع سال تحصیلی اضافه نمود: بیماری کووید 19 بیماری جهانی است که مسائل و تبعات آن دامن گیر همه مردم جهان شده است. من هم به عنوان یک پدر و پدر عظیمی که نوه و فرزندان در حال تحصیل دارد، مانند همه اولیاء دغدغه تحصیل فرزندانم را در مدرسه در این روزهای خاص دارم. امیدواریم با فضل و عنایت الهی این ویروس هرچه سریعتر ناتوان گردد و از بین برود.

ملکی به اهمیت نقش خانواده و مدرسه برای گذر از بحران روزهای کرونایی و دوام برنامه های آموزشی تاکید نمود و گفت: در این روزها خانه ها به مدرسه تبدیل شدند و در واقع این خانواده ها هستند که نقش معلم را برای فرزندان ایفا می نمایند. پس حضور آنها در مدرسه و داشتن ارتباط مستمر با مسئولان و کادر آموزشی امری واجب و لازم است. در واقع با همدلی و همراهی خانه و مدرسه باید برای پیشرفت و اعتلای جامعه کوشش کرد هر چند اولویت با حضور دانش آموزان در مدارس است. اما با این اوصاف نباید از نقش تربیتی و آموزشی خانواده ها در این روزهای کرونایی غافل بود.

شهره حافظی دختر مرحوم محمدرضا حافظی از دیگر مهمانان حاضر در مراسم آیین بازگشایی سال تحصیلی در مدرسه محمدرضا حافظی بود. او به اهمیت مدرسه سازی در رشد و اعتلای فرهنگ و دانش کشور اشاره نمود و یادآور شد: سال گذشته، سال تلخ و غم انگیزی برای جامعه فرهنگی کشور بود، هر سال پدرم در ابتدای سال تحصیلی با قلب عظیم در کنار میز و نیمکت های کوچک مدرسه و دانش آموزان می نشست و اسباب و انبساط خاطر آنها را فراهم می کرد. اما متاسفانه سال جاری در جمع ما حضور ندارد. می دانم که روح پدرم همواره در فضای آموزشی همراه دانش آموزان است و تک تک نهادهای فرهنگی و علمی که پدرم پایه گذار آن بود روزی ثمرات ارزشمندی را به جامعه و پیشرفت و آبادانی کشور هدیه می نماید.

محمد علی ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه 10 هم در پیامی بازگشایی مدارس به خانواده ها و کادر فرهنگی و دانش آموزان و اولیای مدرسه را تبریک گفت و به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود و اضافه نمود: اولیاء مدرسه حتما به موضوع فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی توجه خاصی داشته باشند.چون قبل از آموزش، اصل سلامتی وتندرستی معلمان فرهیخته ودانش آموزان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1020

به "بیم از کرونا پشت نیمکت های مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیم از کرونا پشت نیمکت های مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید