اعتراف نشریه آمریکایی به فزونی جنگنده های سوخوی روسیه

به گزارش افق بسطام، به نوشته مجله آمریکایی نشنال اینترست، به استثنای جنگنده جدید نسل پنجم سوخو-57، هواپیماهای جنگی سوخو-35سی که کارآیی خود را در سوریه اثبات کرده اند، بهترین جایگاه در نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده اند.

اعتراف نشریه آمریکایی به فزونی جنگنده های سوخوی روسیه

به گزارش گروه بین الملل افق بسطام به نقل از روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو، نشریه آمریکایی نشنال اینترست اذعان کرده است: اگر جنگنده های جدید روسی نسل پنجم سوخو-57، در مسکو احتمالاً بعنوان جایگزین آینده مدل های قدیمی تر این هواپیما تلقی می شود که تضمین کننده برتری کامل روسیه در عرصه هواست، جنگنده های سوخو-35 سی ازهم اکنون جایگاه بهترین جنگنده های نیروهای هوا-فضای روسیه را به خود اختصاص داده است.

این مجله آمریکایی یادآور شده است که جنگنده های سوخو-35 سی به خوبی کارآیی عالی خود را در عملیات نظامی روسیه در سوریه به نمایش گذاشته و پروازهای آنها جایگاه خاصی در موفقیت آمیز بودن مبارزه با گروه های تروریستی در این کشور داشته اند.

در این مقاله نوشته شده است، به استثنای سوخو-57، جنگنده های سوخو-35 سی یکی از مدرنترین هواپیماهای نظامی روسی است. در نتیجه مدرنیزه سازی اساسی جنگنده های سوخو-27 ساخت اتحاد جماهیر شوروی، جنگنده سوخو-35 سی از لحاظ تجهیزات جدید الکترونیکی، فریم سبک جدید، امکانات برداری سه بعدی و گستردگی قابل توجه تجهیزات نظامی خود، بر سر هواپیماهای نظامی روسی برتری دارد.

نویسنده این مقاله همچنین به ویژگی های موشک های کروز هوا به هوا از نوع کالیبر و ویمپل آر-77 اشاره کرده که رقیب عالی برای موشک های AIM -120 آمریکایی هستند که از جمله تجهیزات این نوع جنگنده روسی بشمار می روند.

مجله نشنال اینترست در آخر یادآور شده است که جنگنده سوخو-35 سی در ابتدا برای انجام وظایف موقت پشتیبانی مطمئن نیروهای هوا-فضای روسیه طراحی شده بود تا زمانی که جنگنده های نسل پنجم سوخو-57 ساخته و مورد استفاده قرار بگیرند. ولی این جنگنده بیش از حد انتظار سازندگان خود از خود کارآیی نشان داده و حتی قادر به رقابت با هواپیماهای نسل جدید روسی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 313

به "اعتراف نشریه آمریکایی به فزونی جنگنده های سوخوی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف نشریه آمریکایی به فزونی جنگنده های سوخوی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید