اقدام قانونی برای اصلاح اساسنامه در نامه به فیفا

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان نمود:پیرو مصوبه مورخ99/1/18 هیات رییسه محترم فدراسیون فوتبال و با عنایت به درخواست فیفا خوشبختانه پیش از مهلت قانونی، جدول زمانبندی پیشنهادی مراحل انجام اصلاح و تصویب اساسنامه، مقررات انتخاباتی و برگزاری مجمع به فیفا ارسال شد.

اقدام قانونی برای اصلاح اساسنامه در نامه به فیفا

دبیرکل فدراسیون اضافه نمود: مهلت داده شده فیفا 10 آوریل مصادف با 22 فروردین بود که بر این اساس مراحل مربوطه زودتر از زمان معین شده انجام گرفت.

وی درباره مشارکت اعضای مجمع عمومی درباره فرآیند اصلاح و تصویب اساسنامه و مقررات انتخاباتی توضیح داد:اعضای محترم مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در سه مرحله درباره اصلاح و تصویب اساسنامه و مقررات انتخاباتی مشارکت فعال دارند. در مرحله نخست می توانند درباره بعضی مفاد اساسنامه مصوب مورخ 90/10/4 پیشنهادات خود را ظرف یک هفته آینده به دبیرخانه محمع ارائه نمایند تا عینا به کمیته حقوقی و تدوین مقررات منعکس گردد.

او ادامه داد: مرحله دوم درباره پیش نویس اساسنامه جدید خواهد بود که با نظر فیفا و هیات رییسه انجام خواهد شد و متعاقبا جهت اعضای محترم مجمع به منظور ارائه نقطه نظرات آنان ارسال خواهد شد.

نبی افرود:در مرحله سوم هم موضوع تصویب اساسنامه، مقررات انتخاباتی و معین کمیته انتخابات مجمع عمومی با حضور اعضا برگزار خواهد شد. برگزاری مجمع انتخاباتی نیز بر اساس جدول زمانبندی و پس از تصویب اساسنامه و طی تشریفات قانونی و اداری برگزار خواهد شد و طبعا در این بخش نیز اعضا حضور فعال و مثمرثمر خواهند داشت. بدیهی است اجرای جدول زمانبندی پیشنهادی به فیفا و همچنین برگزاری مجامع جهت تصویب اساسنامه و مجمع انتخاباتی موکول به عادی شدن شرایط سلامت عمومی جامعه و مرتفع شدن موضوع کرونا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 770

به "اقدام قانونی برای اصلاح اساسنامه در نامه به فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام قانونی برای اصلاح اساسنامه در نامه به فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید