امشب سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه آذر واریز می شود

به گزارش افق بسطام، سهمیه بنزین آذرماه به همراه سهمیه جبرانی در نظر گرفته شده پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، امشب در کارت های سوخت واریز می شود.

امشب سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه آذر واریز می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سهمیه بنزین در آغاز هر ماه در کارت های سوخت شارژ می شود، بر این اساس سهمیه بنزین آذر1400، امشب در کارت های سوخت واریز خواهد شد.

سهمیه ثابت بنزین برای خودروهای سواری شخصی بنزینی 60 لیتر، خودروهای سواری شخصی دوگانه سوز 30 لیتر و برای موتورسیکلت ها نیز 25 لیتر در ماه است و می توان در هر کارت سوخت، سهمیه 9 ماه را ذخیره کرد.

علاوه بر سهمیه های ثابت، امشب سهمیه جبرانی بنزین که بعد از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت از طرف دولت در نظر گرفته شد نیز واریز خواهد شد.

هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه(26 آبان) با اعطای سهمیه جبرانی بنزین به دارندگان کارت سوخت برای جبران هزینه وارده در دوره عدم دسترسی به سامانه هوشمند سوخت موافقت کردند.

به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره عدم دسترسی به بنزین سهمیه ای به دلیل بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت، وزارت نفت را موظف کرد از طریق شرکت تابعه ذی ربط، سهمیه جبرانی بنزین با قیمت هر لیتر 15 هزار ریال را به سهمیه ماهانه خودروها در آذر ماه 1400 فقط برای یک بار اضافه کند.

بر این اساس، سهمیه جبرانی 10 لیتر بنزین برای خودروهای سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولان، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاه های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، پنج لیتر برای موتورسیکلت، 20 لیتر بنزین برای خودروهای سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)، 30 لیتر بنزین برای خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG) و 40 لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) خواهد بود.

***

سهمیه بندی بنزین در کشور از 24 آبان سال 98 با هدف اصلاح الگوی مصرف و افزایش فرصت های صادراتی با مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه دوباره آغاز شد.

بر اساس سهمیه بندی بنزین، هر لیتر بنزین یارانه ای، یک هزار و 500 تومان و هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان قیمت گذاری شد. قیمت بنزین سوپر نیز سه هزار و 500 تومان تعیین شد.

امشب بیست و ششمین سهمیه بنزین یارانه ای در کارت های سوخت واریز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1738

به "امشب سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه آذر واریز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امشب سهمیه جبرانی بنزین با سهمیه آذر واریز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید