اندروید 10 منتشر شد

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، پس از چندماه انتظار گوگل بالاخره اندروید 10 را منتشر کرد که امروز در موبایل های این شرکت عرضه می گردد.

اندروید 10 منتشر شد

به همین دلیل گوگل قول داده با تعدادی از شرکت ها همکاری می نماید تا ارتقا دستگاهها به سیستم عامل اندروید 10 در امسال انجام گردد. این امر نشانه امیدوارنماینده ای از ارائه سریع تر نسخه جدید اندروید در موبایل ها است.

علاوه بر ویژگی جدید کنترل دستگاه با حرکات دست که در اندروید 10 عرضه می گردد، قابلیت Focus Mode نیز برای غیرفعال کردن اپلیکیشن ها، کنترل راحت تر نوتیفیکیشن ها و حالت تیره در این نسخه وجود دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های جدید اندروید برای بیشتر کاربران نامرئی است و Project Mainline نام دارد که به گوگل اجازه می دهد بعضی وصله های امنیتی را به طور مستقیم به وسیله پلی استور ارائه کند.

به این ترتیب برای عرضه وصله نیازی به انتظار برای فراوری نمایندگان موبایل ها و کریرهای مخابراتی نیست. در این وضعیت موبایل های مجهز به این سیستم عامل از اندروید9 پای که به اندروید 10 ارتقا می یابند، از این ویژگی پشتیبانی نمی نمایند.

البته تمام ویژگی های اندروید 10 به طور کامل عرضه نمی شوند. ویژگی Focus Mode به طور آزمایشی عرضه می گردد. یک ویژگی دیگر به نام Live Caption نیز به کاربران اجازه می دهد به طور واقعی به زیرنویس هر صوت یا ویدئویی در موبایل هایشان دسترسی یابند. اما متاسفانه این ویژگی در اواخر امسال عرضه می گردد و برای مدتی فقط در گوشی های پیکسل وجود خواهد داشت.

به گفته گوگل تمام اپلیکیشن های این شرکت از حالت تیره یا Dark Mode پشتیبانی خواهند کرد اما زمان عرضه نسخه سازگار آنها به طور یکسان و همزمان با عرضه اندروید 10 نخواهد بود. به عنوان مثال اپلیکیشن جیمیل هنوز در حال توسعه برای پشتیبانی از دارک مود است و تا یک ماه دیگر از آن پشتیبانی نخواهد کرد.

با این وجود، بیش از هر چیز، قابلیت جدید اندروید 10 که بیشترین توجه را به خود جلب نموده سیستم جدید ناوبری حرکت در آن است که شباهت زیادی به آیفون دارد و اگر چه در زمان عرضه نسخه های آزمایشی اندروید 10 چندین مرتبه کنار گذاشته شده بود، اما اکنون در نسخه نهایی به صورت ثابت عرضه شده و تغییر نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 192

به "اندروید 10 منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 10 منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید