ایران قهرمان شطرنج جوانان آسیا شد

به گزارش افق بسطام، تیم ایران به مقام قهرمانی رقابت های شطرنج جوانان آسیا در بخش آزاد رسید.

ایران قهرمان شطرنج جوانان آسیا شد

برای سفر با تور ارزون پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش خبرنگاران، بخش استاندارد رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از روز دوازدهم ازدیبهشت ماه به میزبانی کشورمان و شهر شیراز با حضور 75 شطرنجباز از 10 کشور شروع شد که با قهرمانی مقتدرانه نمایندگان کشورمان با کسب هر سه مدال در بخش آزاد همراه بود.

دور خاتمهی این رقابت ها امروز صبح برگزار گردید که در خاتمه مسعود مصدق پور با کسب 8 امتیاز از 9 بازی ، مشتمل بر 7 برد، 2 تساوی و بدون شکست مقتدرانه و برای دومین بار قهرمان جوانان آسیا شد. مسعود مصدق پور 19 ساله پیش از این و در سال 2015 قهرمان جوانان آسیا به میزبانی قرقیزستان شده بود. علیرضا فیروزجای 13 ساله قهرمان سابق ایران با کسب 7 امتیاز نایب قهرمان شد. همچنین آرش طاهباز هم امتیاز با فیروزجا و به علت پوئن شکنی کمتر در صندلی سوم جوانان آسیا ایستاد.

در بخش بانوان این رقابت ها ایوانا ، مقنا و بیدر همگی از هند پیروز به کسب صندلی های اول تا سوم بخش دختران شدند. محدثه علیجانزاده به علت پوئن شکنی کمتر از کسب مدال باز ماند و در صندلی سوم نهاده شد.

پیش از این در بخش سریع این رقابت ها نمایندگان کشورمان با 2 نقره و 1 برنز به مقام نایب قهرمانی رسیده بودند.

این رقابت ها عصر امروز با برگزاری بخش برق آسا خاتمه خواهد یافت.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 542

به "ایران قهرمان شطرنج جوانان آسیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قهرمان شطرنج جوانان آسیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید