بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

به گزارش افق بسطام، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در هشت ماهه سال جاری در مجموع 531 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک ها و موسسات اعتباری صرف ایجاد، تامین سرمایه درگردش، تعمیر، توسعه، خرید کالای شخصی، خرید مسکن و سایر بخش ها شده که بیشترین سهم از آن معادل 53.8 درصد و حدود 285 هزار و 700 میلیارد تومان از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش های مختلف شده است.

بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد

با قیمت تور های مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، آمارها نشان می دهد سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش های مالی طی هشت ماهه امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 15.3 درصد افزایش داشته است.

در این میان از کل 162 هزار و 340 میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده به بخش صنعت و معدن تا سرانجام آبان ماه امسال، مبلغ 115 هزار و 700 میلیارد تومان معادل 71.2 درصد از آن به تامین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.

همچنین بر اساس این آمار در بخش های کشاورزی، خدمات، بازرگانی و مسکن به ترتیب 62، 51.2، 37.6 و 25.6 درصد از تسهیلات بانکی پرداخت شده به هر بخش صرف تامین سرمایه در گردش شده است.

کمترین تسهیلات پرداختی به بخش های مختلف مالی نیز در این مدت صرف تعمیر شده است؛ به طوری که در هشت ماهه امسال 15 هزار و 300 میلیارد تومان به تعمیر در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و سایر بخش های متفرقه تخصیص داده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 529

به "بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از نصف تسهیلات بانکی صرف تامین سرمایه در گردش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید