تأیید نقش سایت ها در التهاب بازار خودرو

به گزارش افق بسطام، در حالی که در روزهای اخیر برخی کارشناسان نسبت به نقش فعالیت دلالان در سایت های خرید و فروش اینترنتی در اعلام قیمت های غیرواقعی و ایجاد التهاب در بازار خودرو هشدار داده بودند، پایان امروز یکی از این سایت های خرید و فروش اینترنتی گفت که برای بازگشت آرامش به بازار خودرو، نمایش قیمت ها را از آگهی های خرید و فروش خودرو حذف کرده است.

تأیید نقش سایت ها در التهاب بازار خودرو

به گزارش افق بسطام، افزایش روز به روز قیمت و ایجاد التهاب در بازار خودرو طی چند روز اخیر انتقاد کارشناسان را از فعالیت بی ضابطه برخی سایت های خرید و فروش اینترنتی برانگیخته است.

به گفته کارشناسان برخی التهابات اخیر بازار خودرو ناشی از فعالیت دلالان و واسطه ها در سایت های خرید و فروش اینترنتی و درج قیمت های غیر واقعی در این سایت ها بوده است که در نهایت یکی از همین سایت ها (سایت خرید و فروش اینترنتی دیوار) امروز اعلام کرده است برای کاهش التهابات بازار خودرو به طور موقت درج قیمت ها در آگهی های خرید و فروش خودرو را متوقف می کند. این سایت اضافه کرده که به زودی وارد حوزه کارشناسی و قیمت گذاری خودرو می شود تا به شفافیت و اطمینان در معاملات خودرو کمک کند و آماده است با ارائه راهکارهای عملی و همکاری مسئولان قضائی و انتظامی سر و سامانی به بازار خودرو بدهد.

به گفته کارشناسان این حوزه، اعلام قیمت های غیرواقعی در آگهی های خرید و فروش، درج گروهی قیمت های غیرواقعی، قیمت سازی غیرواقعی و جهت دهی به بازار خودرو از جمله اقدامات دلالان در سایت های خرید و فروش اینترنتی، به قصد دامن زدن به قیمت های غیرواقعی در بازار خودرو و افزایش قیمت ها در این بازار بوده است.

این سایت در این زمینه امروز گفت: پس از تحولات بازار خودرو در روزهای گذشته، افزایش لحظه ای قیمت ها و پس از نگرانی هموطنان عزیز، دیوار تصمیم گرفت موقتاً و با هدف کمک به کاهش التهابات بازار، نمایش قیمت را از روی آگهی های خود حذف کند. این اقدام موقتی است.

همچنین دیوار با علم به این که این راهکار موقت، مسئله اصلی عدم توازن عرضه و تقاضا در بازار خودرو را حل نمی کند، در تلاش است با ارائه راهکارهای علمی و با همکاری مسئولان قضائی و انتظامی دست اخلالگران را از بازار کوتاه کند تا اکثریت جامعه از امکان معاملات شفاف با خیال آسوده بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 68

به "تأیید نقش سایت ها در التهاب بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید نقش سایت ها در التهاب بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید