تندباد در 4 استان از بعدازظهر، بارش باران طی 5 روز آینده

به گزارش افق بسطام، مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به عبور متناوب سامانه های جوی طی پنج روز آینده از بارش باران، رعد و برق و وزش باد در بیشتر مناطق کشور اطلاع داد و گفت: از بعدازظهر امروز در استان های تهران، قزوین، البرز و سمنان تندباد موقتی خواهیم داشت.

تندباد در 4 استان از بعدازظهر، بارش باران طی 5 روز آینده

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: امروز (دوشنبه ششم خرداد)، در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و دامنه های البرز مرکزی در استان های تهران، سمنان، البرز، مرکز و جنوب کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب خواهیم داشت.

وی ادامه داد: همچنین فردا و پس فردا (سه شنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم خرداد)، علاوه بر دامنه های مرکزی و سواحل شرقی دریای خزر، شمال شرق و بخش هایی از مرکز، جنوب و شمال غرب کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد، همچنین در روزهای پنجشنبه و آدینه (9 و 10 خرداد)، در بخش هایی از شمال شرق، شرق، مرکز و جنوب شرق کشور و ارتفاعات البرز شرقی در استان های تهران و سمنان بارش باران و رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به استان های پربارش طی امروز و فردا، گفت: بیشترین مقدار بارش روز دوشنبه (ششم خرداد)، در شمال سمنان، خراسان شمالی، گلستان، شرق تهران و در روز سه شنبه (هفتم خرداد)، در گلستان، خراسان شمالی، شمال سمنان، شرق تهران، کرمان، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی خواهد بود.

به گفته وظیفه، در روز چهارشنبه (هشتم خرداد)، بیشترین مقدار بارش در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان، تهران، البرز و سواحل شرقی دریای خزر و ارتفاعات کرمان و همچنین در روز پنجشنبه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کرمان و شمال سمنان خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید نمود: امروز دوشنبه (ششم خرداد) به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان وقوع تندباد موقتی پیش بینی می گردد که در برخی از این مناطق احتمالاً با گرد و خاک همراه باشد.

وی با بیان اینکه از امروز تا روز چهارشنبه (ششم تا هشتم خرداد)، دمای هوا در سواحل دریای خزر بین 5 تا 8 درجه کاهش می یابد، گفت: فردا و پس فردا (هفتم و هشتم خرداد)، وزش باد شدید در بخش هایی از شمال شرق کشور، استان خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به خصوص در منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امشب هوا در تهران، نیمه ابری، در برخی ساعات ابری، همراه با وزش باد شدید و احتمال رگبار و رعد و برق خواهد بود، گفت: فردا (سه شنبه هفتم خرداد)، شرایط جوی تهران کمی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد و احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد. همچنین فرداشب هوای تهران کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خواهد بود، بیشترین دمای تهران فردا 33 و کمترین دمای این شهر 21 درجه سانتیگراد است.

وظیفه در انتها گفت: پس فردا (چهارشنبه هشتم خرداد)، آسمان تهران نیمه ابری، در برخی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود، دمای تهران در این روز در گرم ترین حالت به 31 درجه سانتیگراد و در خنک ترین حالت به 19 درجه سانتیگراد می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 88

به "تندباد در 4 استان از بعدازظهر، بارش باران طی 5 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندباد در 4 استان از بعدازظهر، بارش باران طی 5 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید