جام جهانی 2018 روسیه: راهنمای سفر

به گزارش افق بسطام، سفر به روسیه برای جام دنیای

یکی از بزرگترین اتفاقات دنیا، جام دنیای است که هر 4 سال یکبار برگزار می گردد و بسیاری از مردم دنیا برای تماشا آن لحظه شماری می نمایند. هیجان جام دنیای به میزان ای است که هنوز چند روز از تمام شدن یک دوره آن نگذشته، خیلی ها دلتنگ و چشم انتظار 4 سال دیگر می شوند. جام دنیای 2018 قرار است در کشور روسیه و در چندین شهر مختلف آن برگزار گردد و این کشور هم مثل کشورهای میزبان قبلی، تدارکات خیلی خاصی را برای این رویداد دیده و نوسازی های مختلفی را در سطح شهرها و ورزشگاه های ورزشی انجام داده است. اما نکته مهم اینجاست که از آنجا که روسیه کشور پهناوری است، فاصله شهرهای آن از هم زیاد است و در نتیجه باید دید روسیه برای این موضوع چه راه حلی دارد. در این راهنمای سفر به جام دنیای 2018 روسیه، می خواهیم 2 شهر مناسب این کشور را برای مدت اقامت حین بازی ها به شما معرفی کنیم و علاوه بر این، توصیه های سفر را با شما در میان بگذاریم. همراه خبرنگاران باشید:

جام جهانی 2018 روسیه: راهنمای سفر

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه

جام جهانی روسیه را یازده شهر این کشور به نام های مسکو، سن پترزبورگ، کازان، کالینینگراد، نیژنی نووگورود، روستوف نا دونو، سامارا، سارانسک، سوچی، ولگوگراد و یکاترینبورگ میزبانی می نمایند که همه آنها بسیار دیدنی هستند و هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند اما از میان این 11 شهر، 2 شهر مسکو و کازان، برترین شهرهای روسیه برای اقامت در مدت جام جهانی 2018 روسیه هستند که در پایین می توانید علت انتخاب این دو شهر را ببینید.

چرا مسکو؟

در بین تمام این شهرها، مسکو برترین گزینه است چرا که مراسم افتتاحیه بازی های جام جهانی، هم بازی اول و هم بازی های نیمه نهایی قرار است در مسکو برگزار شوند. از طرف دیگر، از آنجا که مسکو مرکز روسیه است، دسترسی خیلی خوبی از بقیه شهرها دارد و این خود یک امتیاز بزرگ است. در این شهر، 2 ورزشگاه اصلی با نام های لوژنیکی و اوتکریتیه وجود دارند که در سال 2008، باز های لیگ برتر اروپا در آنها برگزار شده است.

چرا کاران؟

دومین شهر مناسب برای اقامت در مدت بازی های جام جهانی روسیه، شهر کازان است که شاید دیدنی های کمتری نسبت به مسکو داشته باشد اما مزیت های دیگری دارد که آن را از بین شهرهای دیگر برگزیده تر نموده است. کازان در نزدیکی 3 شهر دیگر یعنی نیژنی نووگورود، سامارا و سارانسک واقع شده است که این شهرها هم محل برگزاری تعدادی از بازی ها هستند و در نتیجه می توان به راحتی برای تماشای بازی ها از کازان به آنها رفت. فقط یک موضوع در ارتباط با اقامت در کازان وجود دارد و آن هم این است که از مرحله یک چهارم به بعد، در این شهر بازی ای برگزار نمی گردد.

اگر بخواهیم کمی بیشتر راجع به کازان صحبت کنیم باید بگوییم 2 رود مهم ولگا و کازانکا در این شهر با هم تلاقی دارند و کرملین کازان، یکی دیگر از دیدنی های آن است که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کازان در سال 2009، مرکز ورزشی روسیه شناخته شد و باشگاه فوتبال روبین در آن، یکی از پر افتخارترین باشگاه های روسیه است. علاوه بر این ها، در سال 2015 هم مسابقات جهانی ورزش های آبی در این شهر برگزار شده است.

توصیه های مسافرتی جام جهانی 2018

- رییس جمهور روسیه اعلام نموده است که تماشاگران این دوره از مسابقات، نیازی به ویزا ندارد .

- شانس با شما یار است چون روسیه کشور بسیار سردی است اما مسابقات جام جهانی در فصل تابستان در این کشور برگزار می گردد که میانگین هوا تقریا 20 درجه سانتیگراد است. در نتیجه هوا معتدل خواهد بود.

- از آنجا که روسیه وسیع است، هر شهری در آن با شهر دیگر اختلاف ساعت دارد. پس قبل از سفر به یک شهر باید زمان آن شهر را دانست.

- ارزتان را تبدیل کنید. یکی از بزرگترین مسکلات مسافران روسیه، تبدیل ارزهای مسافرتی است. بنابراین خوب است قبل از سفر، اطلاعات کاملی راجع به ارز در این کشور بدست آورید.

منبع: الی گشت
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1836

به "جام جهانی 2018 روسیه: راهنمای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی 2018 روسیه: راهنمای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید