جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون ، تصویر فراخوان و شرایط استخدام

به گزارش افق بسطام، معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در اطلاعیه ای برای جذب آموزگار در مدرسه تابستانی تلویزیون با موضوع مهارت آموزی برای دانش آموزان و والدین فراخوان داد.

جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون ، تصویر فراخوان و شرایط استخدام

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمدرضا سیفی مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش و رابط معاونت آموزش ابتدایی در سازمان صدا و سیما گفت: به منظور تداوم آموزش بر مبنای مهارت های اجتماعی و آداب زندگی و با توجه به تأکید وزیر آموزش و پرورش که آموزش در تابستان با تلفیق مهارت و توجه به اوقات فراغت دانش آموزان انجام گردد، مدرسه تلویزیونی از اول تیر فعالیت خود را با رویکرد جدید از سر می گیرد.

سیفی با تأکید بر این نکته که برای پایه اول تحصیلی مجددا آموزش ها تکرار خواهد شد، اضافه کرد: این موضوع بسیار مهم است که دانش آموزان کلاس اول، حروف الفبا را فرا گرفته باشند و چون ارزشیابی به صورت کیفی و توصیفی انجام می گردد تا معلم اطمینان خاطر نداشته باشد که دانش آموز کلاس اول به مهارت خواندن و نوشتن تسلط پیدا نکرده، آموزش ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: در دیگر پایه های تحصیلی توجه به آداب زندگی و مهارت های اجتماعی مهم ترین محورهای آموزشی در مدرسه تلویزیونی تابستان است و این موضوع باعث می گردد تا دانش آموزان در شرایط احتمالی قرنطینه خانگی اوقات فراغت خود را با تلویزیون سپری نمایند.

رابط آموزش و پرورش ابتدایی و سازمان صدا و سیما اضافه کرد: همکاری سازمان صدا وسیما به منظور تنوع بخشی و احترام به سلیقه مخاطب، بعضی از آموزش ها در فضای خارج از استودیو فیلمبرداری می گردد.

وی گفت: روزانه چهار زمان تعیین از ساعت 10:30 صبح تا 12:30 در نظر گرفته شده است که هر کدام در حول موضوعات مختلفی ارائه می گردد؛ به طور مثال مباحثی برای توانمندسازی مربیان پیش دبستانی یا آموزش هایی برای والدین خصوصا مادران دانش آموزان و نحوه تدریس سال آینده آموزگاران در مدارس و فعالیت هایی که برای دانش آموزان بر مبنای مهارت آموزی در نظر گرفته شده است.

سیفی اظهار داشت: قرار نیست مجددا دانش آموزان محتوای کتاب های درسی را آموزش ببینند بلکه با استفاده از بستر تلویزیون و در قالب قصه، بازی و نمایش مهارت های اجتماعی برای والدین، دانش آموزان، همکاران و مربیان پیش دبستانی، آموزش دغدغه اولیا و دانش آموزان که چرا در تابستان هم مدرسه داریم، رفع می گردد و آنچه اتفاق خواهد افتاد فقط بازآموزی کتب درسی در پایه اول ابتدایی است و در دیگر پایه های تحصیلی، مهارت آموزی های مرتبط با برنامه های درسی تجویزی و شرایط سنی دانش آموز است و دانش آموزان مانند ماه های قبل کلاس آموزشی صرف ندارند.

وی به چند نمونه از مهارت هایی که در مدرسه تلویزیونی آموزش داده می گردد اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به پایه تحصیلی دانش آموز، مهارت هایی مانند کار با کامپیوتر، مهارت های دستی، مهارت های هنری، مهارت های نوشتاری و... آموزش داده می گردد و در مدرسه تابستانی تلویزیون، مخاطب فقط دانش آموزان نیستند بلکه اولیای آنها، راهبران آموزشی و تربیتی، آموزگاران، مدیران مدارس، مربیان پیش دبستانی، معلمان چندپایه مبتنی بر برنامه های تلفیقی، مخاطب جعبه جادویی تلویزیون هستند.

وی با اشاره به پوستر فراخوان منتشر شده، گفت: آموزگاران علاقه مند و توانمند شهر تهران و شهرستان های تهران با توجه به شرایط خاص کشور از جهت شیوع ویروس کرونا، در هفت مهارت ذکر شده تا دوم تیر می توانند درخواست همکاری خویش را اعلام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 899

به "جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون ، تصویر فراخوان و شرایط استخدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب آموزگار برای مدرسه تابستانی تلویزیون ، تصویر فراخوان و شرایط استخدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید