جینز دیفنس: ایران قابلیت پدافند و جنگال ناوچه البرز را ارتقا داده است

به گزارش افق بسطام، یک وبگاه انگلیسی ویژه امور نظامی به تجهیز ناوهای البرز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به انواع سامانه های بومی پدافندی و جنگال اشاره کرد.

جینز دیفنس: ایران قابلیت پدافند و جنگال ناوچه البرز را ارتقا داده است

به گزارش گروه بین الملل افق بسطام، یک وبگاه ویژه امور نظامی در تحلیلی به ارتقاء تجهیزات رزمی و جنگ الکترونیک ناوچه های البرز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وبگاه جینز دیفنس در گزارشی که چندی قبل در این زمینه منتشر ساخت نوشته است که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ناوهای کلاس الوند خود را به سامانه های رزمی جدید بومی تجهیز کرده است.

این وبگاه با استناد به تصاویر منتشر شده از ناوچه البرز با شماره بدنه 72 در جریان رزمایش ایران با نیروی دریای چین و روسیه در دسامبر 2019 (دی) نوشت: این تصویر نشان می دهد که سامانه دفاع نقطه ای کمند (دفاع نزدیک دریایی) و سامانه کنترل آتش (FCS) در بخش میانی کشتی پشت دودکش نصب شده است. سامانه کنترل آتش نیز شامل مدیریت کنترل آتش الکترو اپتیکالی و یک سامانه توپی شکل کوچکتر شبیه به سامانه های پدافند هوایی سراج-1 است.

این وبگاه در ادامه با اشاره به ارتقا سامانه ناو البرز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشته است که یک پرتابگر 12 تایی چف و فلر نیز روی این ناوچه نصب شده که پیشتر مشابه آن روی ناوچه سهند مشاهده شده بود.

جینز دیفنس در خاتمه به ارتقا سامانه جنگال (جنگ الکترونیکی) ناوچه سهند اشاره کرده است.

ایران چندی قبل رزمایش دریایی مشترک را با روسیه و چین در آب های شمالی اقیانوس هند و دریای عمان برگزار کرد. (جزئیات بیشتر)

خاتمهی پیام/ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 600

به "جینز دیفنس: ایران قابلیت پدافند و جنگال ناوچه البرز را ارتقا داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جینز دیفنس: ایران قابلیت پدافند و جنگال ناوچه البرز را ارتقا داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید