رفع تحریم ها و افزایش رزور تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان آمریکایی

به گزارش افق بسطام، به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، رفع تحریم ها موجب افزایش قابل ملاحظه رزور تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان آمریکایی شده است و شهروندان آمریکایی برای سفر به ایران توجهی به هشدار وزارت خارجه مبنی بر خطرناک بودن این کشور خاورمیانه ندارند.

رفع تحریم ها و افزایش رزور تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان آمریکایی

در این گزارش به نقل از مجریان تور در آمریکا آمده است:

تقاضا برای سفر به ایران چنان افزایش یافته که آن ها به سرعت در حال افزایش تعداد تورهای خود به مقصد ایران هستند و تورهای خود را طی مدت بی سابقه ای به فروش رسانده اند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، باربارا بنکس، مدیر بازاریابی و توسعه سفرهای نو کمپانی ویلدرنس تراول که تمامی تورهای بهاره خود به مقصد ایران را فروخته و در تدارک تور پاییزی با تمرکز بر فصل برداشت زعفران است، گفت:

ما قصد داریم بازدید از این مقصد جهانگردی را زودتر از هجوم جهانگردان دیگر کشورها به آنجا تجربه کنیم.

جهانگردی ایران از سال ها قبل در میان اروپایی ها محبوب بوده و طبق اعلام مقامات جهانگردی ایران، سال گذشته پنج میلیون جهانگرد خارجی وارد خاک ایران شدند و هدف ایران جذب 20 میلیون جهانگرد تا سال 2025 میلادی است.

از دیگر نشانه های رشد جهانگردی در ایران می توان به اعلام خطوط هوایی ایرفرانس مبنی بر برقراری سه پرواز تهران - پاریس در هفته از آوریل 2016 اشاره کرد، در حالی که پیش از این سفر به ایران از راستا نیویورک - استانبول و یا دبی میسر بود.

ایران میزبان برخی از کهن ترین میراث فرهنگی در جهان است که شامل 19 محوطه ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو می شود و منطقه ها آن دارای تنوع گوناگونی از منطقه ها کویری تا منطقه ها ویژه اسکی است.

ویلیام پیمان، پروفسور و رئیس دپارتمان مردم شناسی دانشگاه مینه سوتا و یک متخصص درباره ایران معتقد است:

ایران زیبایی فوق العاده ای دارد و محوطه های آن به شکوه و عظمت محوطه هایی است که در سایر نقاط جهان می توانید ببینید. اصفهان را می توان با ماچوپیچو در پرو و معابد آنگکور در کامبوج مقایسه کرد. این ها مرکز عمده تمدن هستند که به طرز دوست داشتنی بازسازی و حفظ شده اند.

این پروفسور مردم شناسی قصد دارد در ماه ژوئن سفری 14 روزه به ایران از طریق کمپانی ایران لاکچری تراول داشته باشد، توری که تمامی بلیت های آن فروخته شده است.

نیویورک تایمز به نقل از استیو کوتای که پیش از این یک واردکننده بوده و دو سال قبل کمپانی جهانگردی ایران لاکچری تراول را تأسیس کرد، در ادامه گزارش خود نوشت:

یکی از شگفتی ها درباره ایران این است که آن ها جهانگردان آمریکایی را دوست دارند. زمانی که متوجه می شوند انگلیسی صحبت می کنید، با شما عکس می گیرند و شما را به صرف غذا دعوت می کنند. ما هیچ جا اینقدر راحت نیستیم.

ازسوی دیگر، کمپانی Mir در سیاتل که 15 سال است در ایران فعالیت دارد، از اضافه کردن سفرهای ریلی نوی به مقصد ایران خبر داده است که شامل 10 تور متفاوت می شود.

امسال کمپانی انگلیسی قطارهای لوکس گلدن ایگل که از سال 2014 به برگزاری تور در ایران اقدام می کند نیز گفت، 88 درصد از مسافران آن ها را آمریکایی ها تشکیل می دهند. این کمپانی همچنین از برگزاری تور 18 روزه سفر ریلی از مسکو تا تهران خبر داد و طبق اعلام پیشین تور 14 روزه قلب پارس را که شامل بازدید از شهرهای اصفهان و شیراز می شودنیز برگزار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

منبع: کجارو
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1751

به "رفع تحریم ها و افزایش رزور تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع تحریم ها و افزایش رزور تورهای سفر به ایران ازسوی شهروندان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید