روایتی تکان دهنده از کشتار بچه ها در مدرسه

به گزارش افق بسطام، کارگردان مستند همه چیز از بالا قشنگ تر است گفت: این فیلم روایتی 25 دقیقه ای از کشته شدن 68 کودک دانش آموز در سال 65 است.

روایتی تکان دهنده از کشتار بچه ها در مدرسه

کارگردان مستند همه چیز از بالا قشنگ تر است گفت: این فیلم روایتی 25 دقیقه ای از کشته شدن 68 کودک دانش آموز در سال 65 است. کاوه حدادی در شرح مضمون فیلم خود که سال جاری در بخش شهید آوینی شانزدهین جشنواره بین المللی فیلم مستند، سینما حقیقت حضور دارد، اعلام کرد: همه چیز از بالا قشنگ تر است فیلمی مستند درباره بمباران دو مدرسه بروجرد در سال 1365 است. در طی این ماجرا متاسفانه 68 کودک دانش آموز جان خود را از دست دادند و شهید شدند.

او در شرح دلیل انتخاب این موضوع برای ساخت یک فیلم مستند گفت: به واسطه بروجردی بودن، همواره دغدغه کارکردن راجع به این موضوع را داشتم. چراکه هرگز به این موضوع پرداخته نشده است؛ بنابراین انگیزه بسیاری برای پرداختن به این موضوع داشتم و به این نتیجه رسیدم که می توانم این ماجرا را با یک فیلم مستند تا حدود زیادی ماندگار کنم.

این مستندساز در پاسخ به این پرسش که آیا 25 دقیقه برای بیان همه آنچه باید گفته شود، کافی بوده است یا نه، اظهار کرد: بله؛ البته عقیده ام بر این بود که زمان از پیش معین شده و ظرف زمانی برای فیلم در نظر نگیرم و به این موضوع اندیشیدم و زمانش را بازگذاشتم. با توجه به ایده اجرایی که برای فیلم درنظر گرفته بودم همان 25 دقیقه زمانی برای فیلم کافی بود.

مدیر انجمن سینمای جوان بروجرد که فیلمش در سیزدهمین جایزه شهید آوینی در جشنواره شانزدهم سینما حقیقت حضور دارد، در پیش بینی مقدار اقبال و برقراری ارتباط مخاطبان با این فیلم، توضیح داد: باتوجه به این که پیشتر دوستان فیلمساز، فیلم را دیده اند و بازخورد های مثبتی از جهت کشش و علاقه نسبت به فیلم داشته اند، پیش بینی من از اقبال مخاطب نسبت به آن مثبت است.

این کارگردان اعلام کرد: نکته ای که وجود دارد این است که این فیلم فیلمی اثرگذار به لحاظ حسی و عاطفی روی مخاطب است که این بخش به کارگردانی و ایده اجرایی من بازمی شود و بخش دیگر به سوژه که اساسا موضوع عاطفی و احساسی است. بنابر این مطمئنم که فیلمی تاثیرگذار بر مخاطب خواهد بود. شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت به دبیری محمد حمیدی مقدم از 20 تا 25 آذر 1401 برگزار می شود.

منبع: فرادید
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1996

به "روایتی تکان دهنده از کشتار بچه ها در مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی تکان دهنده از کشتار بچه ها در مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید