سبقت موسیقی پاپ وطنی از لس آنجلسی ها

به گزارش افق بسطام، جام جم: شهرام شکوهی خواننده معروف پاپ معتقد است موسیقی پاپ وطنی در این چند سال مورد اقبال بسیاری از سوی خارج نشینان بوده است.

سبقت موسیقی پاپ وطنی از لس آنجلسی ها

بحث استقبال کم از خواننده های لس آنجلسی در تور کنسرت هایشان در برخی از کشورهای همسایه مدتی است در رسانه های موسیقی مطرح شده است.

این اتفاق آنقدر چشمگیر بوده که بسیاری از این کنسرت ها همراه با تورهای مسافرتی عرضه می شود و نمی توان در این تورها به صورت مجزا تنها از پکیج مسافرتی استفاده کرد. استقبال خوب از کنسرت های خواننده های پاپ وطنی در خارج از کشور هم دلیل دیگری بود تا بسیاری معتقد باشند که خواننده های پاپ داخلی نسبت به خواننده های لس آنجلی توجه بیشتری را معطوف به خود کرده اند. فروش تمام بلیط های خواننده های همچون شهرام شکوهی، احسان خواجه امیری و محسن یگانه در تورهای اروپا و آمریکا هم دلیلی دیگر این موضوع است.

شهرام شکوهی هم از آن دسته خواننده هایی است که اجراهایی در کشورهای کانادا و آمریکا و البته تور اروپا داشته و معتقد است موسیقی پاپ ایران در این چند سال انقدر خوب بوده که مورد استقبال خارج نشینان هم قرار بگیرد. او به جام جم آنلاین می گوید: استقبال ایرانیان خارج از کشور نسبت به موسیقی سنتی بسیار خوب و زیاد است اما در موسیقی پاپ کار ما کمی مشکل تر است. چرا که باید یکسری مولفه هایی در اجرا داشته باشیم تا تفاوت موسیقی پاپ وطنی را با موسیقی پاپ خارج از ایران را نشان داده باشیم.

او با اشاره به تفاوت های این دو نوع موسیقی گفت: به هر حال موسیقی پاپ آنها خیلی آزاد تر و بی پرواتر است. هر چقدر خواننده های ما بتوانند این تفاوت را بهتر نشان بدهند ، استقبال بیشتری از این موسیقی در خارج از کشور وجود دارد.

شکوهی با اشاره به دلایل این استقبال گفت: اینکه ضعف موسیقی لس آنجلسی است یا قوت موسیقی داخلی شاید جای تحلیل داشته باشد اما چیزی که تعیین است موسیقی پاپ داخلی در این سالها بسیار خوب عمل کرده است. شاید از قوت موسیقی لس آنجلسی کم نشده باشد اما تازگی و طراوت موسیقی پاپ داخلی به نظرم کار خودش را کرده است.

گفتنی است دو سال پیش وقتی محسن یگانه در آمریکا کنسرت داشت توانست تمام ظرفیت این سالن را تکمیل کند. سالن نوکیا با ظرفیت 7100 نفر برای بسیاری از اجرای خواننده های آمریکایی هم پر نشده بود. این قضیه تا آنجا پیش رفت که مدیران این سالن نام محسن یگانه را وارد تالار مشاهیر این سالن کردند

منبع: برترین ها
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 394

به "سبقت موسیقی پاپ وطنی از لس آنجلسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبقت موسیقی پاپ وطنی از لس آنجلسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید