صعود 2 تا 22 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار

به گزارش افق بسطام، بررسی روند قیمت انواع خودروهای پرتیراژ طی یک ماهه اخیر (انتهای مهر ماه نسبت به ابتدای آن) در بازار نشان می دهد که قیمت پرتیراژهای خودروسازان دو تا 22 میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده است؛ این در حالیست که قیمت تیبا یک میلیون تومان و شاهین (تولید 1400) و هایما S7 توروبوپلاس در محصولات ایران خودرو هر یک پنج میلیون تومان ریزش داشته اند.

صعود 2 تا 22 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار

به گزارش ایسنا، بررسی روند قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان در نخستین روز از آبان ماه سال جاری (امروز) و مقایسه آن با نخستین روز کاری مهر ماه (دوم مهر ماه) نشان می دهد قیمت پرتیراژهای خودروسازان اکثرا روند افزایشی داشته است.

این افزایش بهای قیمت خودروها به گونه ای است که قیمت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو حداقل شش میلیون تومان و حداکثر 22 میلیون تومان افزایش داشته، اما قیمت هایما S7 توروبوپلاس پنج میلیون تومان کاهش یافته است.

در محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز در این بازه یکماهه، کاهش یک میلیون تومانی قیمت تیبا و تیبا2 دیده می شود و شاهین های تولیدی سال گذشته هم پنج میلیون تومان ارزان تر قیمت گذاری شده اند.

در مقابل اما محصولاتی نظیر پرایدها، ساینا و شاهین 1401، حداقل دو و حداکثر هشت میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده اند. شاهین تولید سال جاری نیز در ثبات قیمت 360 میلیون تومان واقع شده است.

مقایسه آخرین قیمت های ثبت شده در نخستین روز از آبان ماه (امروز) و اولین روز بازار رسمی مهرماه (دوم مهرماه) و اندازه افزایش/کاهش قیمت محصولات به شرح زیر است:

منبع: فرارو
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1977

به "صعود 2 تا 22 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود 2 تا 22 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید