طرح طلایه داران سبب تقویت گردشگری سه شهر تاریخی کشور می گردد

به گزارش افق بسطام، رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری اصفهان گفت: تفاهم نامه طلایه داران گردشگری میان سه شهر اصفهان، یزد و شیراز سبب تقویت توریسم در این سه شهر تاریخی می گردد.

طرح طلایه داران سبب تقویت گردشگری سه شهر تاریخی کشور می گردد

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از اصفهان، تفاهم نامه طلایه داران گردشگری ایران بهمن سال 98 با حضور مدیران شهری یزد، اصفهان و شیراز با اسم مثلث طلایی گردشگری ایران به امضا رسید.

فراوری اشتراکی محصولات گردشگری، تهیه کتابچه ها و بروشور با زبان های مختلف از جمله عربی، انگلیسی، چینی و فرانسوی و ارائه آن ها در نمایشگاه های بین المللی، برگزاری نمایشگاه های عکس و بعلاوه معرفی میراث ملموس و ناملموس هر سه شهر از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

هدف از تشکیل مثلث طلایی گردشگری معرفی ظرفیت های شهر های یزد، اصفهان و شیراز در حوزه های سرمایه گذاری و تقویت مبادلات بین شهری اسم شده است.

تفاهم نامه مذکور با نظارت شهرداران یزد، اصفهان و شیراز در سازمان های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی این شهرداری منعقد شد تا این شهر ها متعهد به پشتیبانی از یکدیگر در تأمین و بهینه سازی زیرساخت های گردشگری شهری شوند.

علیرضا مساح رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: تبادل و انتشار تبلیغات گردشگری، همکاری در زمینه سفر در کرونا و تبادل اطلاعات علمی گردشگری از جمله همکاری های مشترک شهر های طلایه دار گردشگری در 2 سال اخیر است.

وی با بیان اینکه این شهر ها برای برقراری تمامی ارتباطات گردشگری با یکدیگر، کوشش می نمایند ادامه داد: در این 2 سال به ساخت کلیپ هایی در معرفی سه شهر اصفهان، شیراز و یزد به زبان چینی اقدام کردیم.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان اعلام کرد: چاپ پنج هزار نسخه ای ماهنامه با اسم سفر به صورت مشترک میان این سه شهر و توزیع در نوروز یکی دیگر از اقدامات طلایه داران گردشگری است.

وی اظهارکرد: در زمینه فراوری محصولات، تبادل اطلاعات، تبادل کارشناسان همکاری های گسترده ای داریم و افراد فعال در این زمینه، از فعالان حوزه گردشگری و آگاه به این امور هستند.

مساح به برجسته سازی نقاط مشترک و مشابهت های این سه شهر تاریخی گردشگری اشاره نمود و گفت: معرفی آثار تاریخی، میراث فرهنگی و سوغات مشترک میان این شهر ها در دستور کار طلایه داران گردشگری است.

وی اسم کرد: برای مثال مقبره سلطان بُخت آغا در اصفهان وجود دارد که وی عروس خاندان آل مظفر با مرکزیت حکومت در شیراز است و یا الله وردیخان در اصفهان سی و سه پل را احداث کرد و حاکم استان فارس بوده است.

رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان گفت: بزرگترین مشکل در همکاری گردشگری میان این شهر ها شیوع کروناست که مانع برگزاری برنامه های بزرگ و موثرتر شده است.

استان اصفهان با پنج میلیون نفر جمعیت به اسم قطب گردشگری دنیا و ایران، بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آن ها افزون بر یک هزار و 800 اثر ثبت ملی شدند.

هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به نام های میدان نقش دنیا، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های وزوان، مزدآباد و مون به ثبت دنیای رسیده و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

اصفهان حدود 150 هتل، 444 اقامتگاه بومگردی، 70 هتل سنتی، 150 خانه مسافر و 230 مهمانپذیر و افزون بر 35 هزار تخت دارد.

بخش گردشگری این استان در دوران شیوع ویروس کرونا متحمل خسارت اقتصادی حداقل چهار هزار و 800 میلیارد تومان شده است.

منبع:ایرنا

انتهای پیغام

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1645

به "طرح طلایه داران سبب تقویت گردشگری سه شهر تاریخی کشور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح طلایه داران سبب تقویت گردشگری سه شهر تاریخی کشور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید