فرار جنون آمیز سه پناهجو از نیجریه!

به گزارش افق بسطام، سه پناهجوی آفریقایی که پس از 11 روز نشستن روی سکان یک نفتکش توانسته بودند خود را به جزایر قناری برسانند از دولت اسپانیا درخواست پناهندگی کردند.

فرار جنون آمیز سه پناهجو از نیجریه!

به گزارش خبرنگاران، این پناهجویان روز دوشنبه هنگام پهلوگیری نفتکش Alithini II که از نیجریه حرکت نموده بود در لاس پالماس در جزیره گران کاناریا به وسیله گارد ساحلی اسپانیا نجات پیدا کردند. این 3 پناهجو که علائم سرمازدگی داشتند برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

در تصویری که گارد ساحلی اسپانیا در شبکه های اجتماعی منتشر نموده است، این 3 مرد نیجریه ای را نشان می دهد که در خارج از این نفتکش و روی سکان آن نشسته اند.

مقامات اسپانیایی از اپراتور نفتکش خواسته بودند که این سه نفر را به نیجریه بازگرداند، ولی سپس مقام های محلی در جزایر قناری اعلام کردند که این سه نفر از اسپانیا درخواست پناهندگی نموده اند و به نفتکش تحت پرچم مالی اجازه داده اند تا اسکله جزیره گرن کاناریا را ترک کند.

جزایر قناری اسپانیا در شمال غربی آفریقا، دروازه ای محبوب برای مهاجرانی است که در پی زندگی بهتر در اروپا هستند.

بر اساس گزارش وب سایت هایی که اقدام به ردیابی کشتی ها می نمایند، نفتکش Alithini II از لاگوس، بزرگ ترین شهر نیجریه حرکت نموده و پس از طی کردن بیش از 2 هزار و 700 مایل دریایی به جزیره قناری رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آذر 1401 بروزرسانی: 10 آذر 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1991

به "فرار جنون آمیز سه پناهجو از نیجریه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار جنون آمیز سه پناهجو از نیجریه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید