ماجرای اضافه شدن دو فرقه ضاله در لیست ثبت نام دانشگاه آزاد چه بود؟

به گزارش افق بسطام، ظهر امروز در سایت ثبت نام دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، دو فرقه ضاله بهائیت و دراویش جزء گزینه های ادیان برای ثبت نام دانشجویان قرار داشت که مسؤولان این دانشگاه دلیل آن را هک شدن سایت دانشگاه اعلام کردند.

ماجرای اضافه شدن دو فرقه ضاله در لیست ثبت نام دانشگاه آزاد چه بود؟

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی افق بسطام، از ظهرامروز، خبری در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شد که بر اساس آن، سایت ثبت نام دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی در فرم ثبت نامی خود، دو فرقه ضاله بهائیت و دراویش را جزء گزینه های ادیان برای ثبت نام دانشجویان قرار داده است.

طبق عکس زیر، دانشجویان در هنگام ثبت نام برای سال تحصیلی جدید، با چنین صفحه ای روبرو شدند.

سایت دانشگاه هک شده بود

این اقدام عجیب، بازتاب زیادی در رسانه ها داشت و همین موضوع، روابط عمومی دانشگاه آزاد را وادار به واکنش کرد. رضا همدانچی در گفت وگویی اظهار داشت: حوالی ظهر امروز سایت واحد تهران مرکز هک شد و هک کنندگان اقدام به درج دو فرقه ضاله بهائیت و دراویش در لیست ادیان کردند اما هم اکنون این نام این دو فرقه ضاله از لیست ادیان حذف شده است.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی از پیگیری این موضوع توسط دانشگاه آزاد اسلامی از مقامات قضائی و پلیس فتاخبر داد.

محمد مطیعی، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هم شرح داد: علت این اتفاق هک شدن سامانه ثبت نام دانشگاه بود که با اقدام به موقع جلوی ادامه آن را گرفتیم.دانشگاه آزاد تابع قوانین جمهوری اسلامی است و هیچ گاه این فرقه های ضاله را جزو ادیان رسمی به شمار نمی آورد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 188

به "ماجرای اضافه شدن دو فرقه ضاله در لیست ثبت نام دانشگاه آزاد چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اضافه شدن دو فرقه ضاله در لیست ثبت نام دانشگاه آزاد چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید