مزاحمت جت های ارتش چین برای رادارهای تایوان با پرواز در ارتفاع پایین

به گزارش افق بسطام، ارتش چین با پرواز هواپیماهای تجسسی خود در ارتفاع پایین قابلیت های نظامی تایوان به ویژه رادارهای این جزیره را محک می زند.

مزاحمت جت های ارتش چین برای رادارهای تایوان با پرواز در ارتفاع پایین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های محلی شامگاه دوشنبه از پرواز مجدد هواپیماهای تجسسی ارتش چین بر فراز تایوان خبر دادند.

وبگاه چاینا مورنینگ پست نوشت که ارتش چین با پرواز هواپیماهای تجسسی خود در ارتفاع پایین قابلیت های ارتش تایوان به ویژه رادارهای آن ها را محک می زند. در همین زمینه یک فروند هواپیمای تجسسی ارتش چین صبح دوشنبه به وقت محلی وارد منطقه پدافند هوایی تایوان شد تا واکنش رادارهای آن ها را آزمایش کند.

این هواپیما که از نوع وای-8 ویژه جنگال بود در ارتفاع 30 متری از سطح زمین پرواز کرد که پایین ترین میزان پرواز بر فراز این جزیره در هفته های اخیر است. وزارت دفاع تایوان با تایید این ماموریت مدعی شده که در واکنش به این اقدام چین، با هشدارهای رادیویی و اعزام جنگنده برای رهگیری این هواپیما مبادرت کرد.

لین وین یو تحلیلگر موسسه روابط راهبردی در دانشگاه چانگ چنگ در جنوب تایوان گفت که پرواز در ارتفاع پایین دوشنبه به هدف سنجش قابلیت های راداری تایوان است. چانگ ین تینگ، از مقام های سابق نیروی هوایی تایوان نیز معتقد است چنین پروازهایی سنجش مهارت خلبان است.

وزارت دفاع تایوان اعلام نموده است که پرواز دوشنبه، هشتاد و دومین رخنه هوایی چین بر فراز این جزیره است.

9 فروند هواپیمای نظامی چین از جمله جنگنده های جی-16 و هواپیمای تجسسی و ضد زیر دریایی وای -8 نیز در روزهای گذشته وارد منطقه پدافندی تایوان در جنوب غربی این جز یره شدند.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید. با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملا در جهت حمایت از این جزیره است و پکن بارها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشورهای عضو سازمان ملل متحد از جمله آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1425

به "مزاحمت جت های ارتش چین برای رادارهای تایوان با پرواز در ارتفاع پایین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزاحمت جت های ارتش چین برای رادارهای تایوان با پرواز در ارتفاع پایین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید