معمای حضور اتباع اروپایی در موقعیت آشوب و خروج آنها در زمان برقراری امنیت! (تور اروپا ارزان)

به گزارش افق بسطام، رسانه شورای عالی امنیت ملی ایران در یادداشتی به معمای حضور اتباع اروپایی در موقعیت آشوب و خروج آنها در زمان برقراری امنیت پرداخت.

معمای حضور اتباع اروپایی در موقعیت آشوب و خروج آنها در زمان برقراری امنیت! (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، نور نیوز نوشت: به طور معمول اگر در کشوری اعتراضاتی به خشونت گرایید، درخواست خروج اتباع دیگر کشورها از سوی دولت هایشان قابل درک است.

ظرف روز گذشته در ابتدا کشورهای هلند و فرانسه و در پی آن کشورهای آلمان، اتریش، بلژیک، اسپانیا و ایتالیا نیز بدون ارائه شرح روشنی از شهروندان خود خواستند تا سریعا خاک ایران را ترک نمایند.

تصمیم اخیر کشورهای اروپایی در توصیه به شهروندانشان برای خروج از ایران از آنجا غیر طبیعی و تا حدودی مشکوک است که این دولت ها اتباع خود را در روزهایی که اغتشاشات روند صعودی داشت در ایران حفظ کردند، اما اینک که می توان اغتشاشات را خاتمه یافته تلقی کرد دستورالعمل خروج از ایران را صادر نموده اند!

بدیهی است چنین واکنشی به صورت ماهوی نشانه هایی از یک روند مداخله جویانه را یدک می کشد.

توجه به این مهم که از شروع اعتراضات، رسانه های بعضی کشورها با بازتاب جانب دارانه اخبار و بزرگ نمایی شگفت آور رخدادهای بعضا کوچک در پی تحریک افراد معترض برای فرو غلتیدن در خشونت بودند در واکاوی تصمیم اخیر کشورهای اروپایی بسیار راهگشا خواهد بود.

حضور فیزیکی بعضی از عوامل بیگانه در صحنه آشوب ها، با وجود برخوردهایی که در موارد مشابه و در سال های قبل با این عناصر شده بود، تاییدی بر این گزاره است که چنین پروژه هایی به صورت جدی و با پذیرفتن خطر دستگیری نیز از سوی بیگانگان پیگیری می گردد.

به نظر می رسد پخش اعترافات جاسوسان فرانسوی از صداوسیما تلنگری جدی به سایر کشورهای اروپایی بود تا مراقبت بیشتری نسبت به نقش آفرینی اتباع خود در امور داخلی ایران داشته باشند.

اینک با صدور دستور خروج اتباع مختلف اروپایی در حالی که اغتشاشات خاتمه یافته است، این احتمال به فکر متبادر می گردد که این افراد به اشکال مختلف با جریانات اخیر ارتباط داشته و این دستور با هدف حفاظت از آنها صادر شده تا به هر شکل ممکن از دسترس خارج شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 16 مهر 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1969

به "معمای حضور اتباع اروپایی در موقعیت آشوب و خروج آنها در زمان برقراری امنیت! (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای حضور اتباع اروپایی در موقعیت آشوب و خروج آنها در زمان برقراری امنیت! (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید