مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد

به گزارش افق بسطام، رئیس دانشگاه لرستان گفت: مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد.

مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد

به گزارش افق بسطام، دکتر خسرو عزیزی در نشست شورای عمومی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان، اظهار کرد: تشکیل چنین شوراهایی یک گام در جهت استفاده از خرد جمعی برای پیشبرد امور و رفع نقص ها و مسائل است.

وی شرح داد: ما از هرگونه انتقاد سازنده استقبال می کنیم و هیچ گاه هم ادعا نکرده ایم که همه تصمیماتمان، صددرصد، درست هستند.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: خوشبختانه سیاست های وزارت علوم براساس ارتقای کیفیت آموزش بوده و در این راستا، اقدامات خوبی در سطح دانشگاه ها از جمله این دانشگاه اجرا شده است.

عزیزی اضافه کرد: رویکرد کاری این است که دانشگاه ها به سمت دانشگاه جامعه محور حرکت کنند که نوعی دانشگاه برون نگر است؛ در دانشگاه جامعه محور، آموزش و پژوهش در جهت رفع مسائل و چالش های جامعه است.

وی بیان نمود: از تحقیقات و پژوهش های کاربردی، بیش از پیش، باید حمایت کرد.

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: خوشبختانه در این دانشگاه نیز اقدامات خوبی از جمله خرید تجهیزات آزمایشگاهی و حمایت از تحقیقات و پژوهش های کاربردی اجرا شده است که باید تداوم یابد و تقویت شود.

عزیزی عنوان کرد: در سال 93 تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان 252 نفر بود در حالی که الان به تعداد 320 نفر افزایش یافته است و به زودی به تعداد 330 نفر خواهد رسید.

وی اظهار کرد: دوره های مهارت آفرینی را باید تقویت کنیم و در این زمینه هم اقدامات خوبی اجرا شده است.

رئیس دانشگاه لرستان شرح داد: مهارت آفرینی باید در تناسب با بازارکار باشد تا دانشجو بعد از دانش آموختگی بتواند برای خودش، اشتعالزایی و کارآفرینی کند.

در این نشست که با حضور دکتر داریوش یاراحمدی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان برگزار گشت، اعضای هیئت علمی حاضر در نشست، دیدگاه ها و پرسش های خود را درباره موضوعات مختلف بیان نمودند و رئیس دانشگاه نیز پاسخ های لازم را ارائه کرد.

دکتر احسان رشیدیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان نیز در این نشست حضور داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 331

به "مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید