مهلت پایانی توزیع یارانه ایران خودرو، رانت تازه خودرو کی توزیع می گردد؟

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران، با وجود زیان و بدهی انباشته هنگفت و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان هر هفته طرح های فروش خود را اجرا می نمایند. ایران خودرو نیز در هفته جاری، دو طرح فروش را به اجرا گذشت که مهلت هر دو امروز به سرانجام می رسد.

مهلت پایانی توزیع یارانه ایران خودرو، رانت تازه خودرو کی توزیع می گردد؟

در طرح فروش فوق العاده خودرو (با موعد تحویل 3 ماهه) بعضی محصولات این شرکت (با روش قرعه کشی)، تا سرانجام روز پنج شنبه 15 اردیبهشت، عرضه می شوند.

متقاضیان باید به سایت فروش محصولات این شرکت مراجعه نمایند.

بعلاوه این دور از طرح فروش ایران خودرو به مادران (با موعد تحویل حداکثر 3 ماهه)، از روز یکشنبه 11 اردیبهشت شروع شد و پنجشنبه، پانزدهم به سرانجام می رسد.

در هر دو طرح محصولات یکسانی عرضه شده اند.

این طرح های قرعه کشی در حالی اجرایی می شوند که به گفته احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان، از هر هزار نفر، تنها دو نفر شانس برنده شدن دارند.

اخیرا، رئیس پلیس راهور ناجا از سازمان استاندارد و خودروسازان دعوت کرد هرچه زودتر از مردم به علت فراوری خودرو با نازل ترین کیفیت عذرخواهی نمایند و ایمنی خودروها را افزایش دهند (همشهری آنلاین).

طرح فروش فوق العاده ایران خودرو- 11 تا 15 اردیبهشت

محصولات ایران خودرو در بازار چند؟

به گزارش خبرنگاران، حال سوال اینجاست که قیمت ها در طرح فروش ایران خودرو، چقدر با بازار تفاوت دارد؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می گردد.

پژو پارس سال سفارشی (ELX)

متقاضیان ثبت نام در این طرح فروش فوق العاده، می توانند برای مثال پژو پارس سال سفارشی (ELX) با موتور xu7P را انتخاب نمایند.

قیمت کارخانه ای این محصول، 208 میلیون و 957 هزار تومان است و پژو پارس سال به عنوان شبیه ترین خودرو به این محصول نو ایران خودرو، در بازار، 313 میلیون تومان قیمت دارد.

پژو پارس سال سفارشی

یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در طرح فروش ایران خودرو عرضه می گردد، پژو پارس سال سفارشی با موتور xu7P است.

قیمت کارخانه ای این خودرو، 185 میلیون و 29 هزار تومان است و و پژو پارس سال به عنوان شبیه ترین خودرو به این محصول نو ایران خودرو، در بازار، 313 میلیون تومان قیمت دارد.

پژو پارس TU5

در طرح فروش، بعلاوه امکان گزینش پژو پارس TU5 نیز وجود دارد.

قیمت کارخانه ای این محصول، 176 میلیون و 710 هزار تومان است و این خودرو در بازار، 381 میلیون تومان قیمت دارد.

پژو 207i اتوماتیک 6 سرعته

یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در طرح فروش ایران خودرو عرضه می گردد، پژو 207i اتوماتیک 6 سرعته سقف قرمز است.

قیمت کارخانه ای این محصول، 318 میلیون و 608 هزار تومان است. اما پژو 207 اتوماتیک سقف شیشه ای، که شاید نزدیک ترین خودرو به این محصول نو ایران خودرو باشد، در بازار، 567 میلیون تومان داد و ستد می گردد.

پژو آی 207 دستی سقف شیشه ای

متقاضیان بعلاوه در هنگام ثبت نام در این طرح خودرو، از امکان خرید پژو آی 207 دستی سقف شیشه ای نیز برخوردارند.

قیمت کارخانه ای این محصول، 236 میلیون و 344 هزار تومان معین شده است. اما پژو 207i دنده ای، که شاید نزدیک ترین خودرو به این محصول نو ایران خودرو باشد، در بازار، 398 میلیون و 500 هزار تومان داد و ستد می گردد.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار

این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت نام در این طرح ایران خودرو نشان می دهد.

فروشندگان، احتمالا پژو پارس سال سفارشی (ELX) را حدود 104 و پژو پارس سال سفارشی را حدود 128 میلیون تومان گران تر از کارخانه بفروش برسانند.

این تفاوت برای پژو پارس TU5 احتمالا به حدود 204 میلیون تومان می رسد.

بعلاوه فروشندگان، احتمالا پژو 207i اتوماتیک 6 سرعته را حدود 248 و پژو آی 207 دستی سقف شیشه ای را حدود 163 میلیون تومان گران تر از کارخانه بفروشند.

موعد توزیع یارانه بعدی خودرو

از سوی دیگر، شرکت بهمن موتور در اطلاعیه ای اظهار داشت پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم را در روز شنبه 17 اردیبهشت شروع می نماید.

بهمن موتور اظهار داشت با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه 14 اردیبهشت، پیش فروش آنلاین فیدلیتی پرایم در دو مدل پنج و هفت نفره با قیمت غیر قطعی و تحویل هفته آخر مرداد، شنبه 17 اردیبهشت انجام می گردد.

پیش فروش عادی نقدی اعتباری فیدلیتی پرایم 5 و 7 نفره از ساعت 10 صبح روز شنبه 17 اردیبهشت برای مشتریان به صورت آنلاین به وسیله پرتال فروش این شرکت انجام خواهد شد. این فروش تا سرانجام ظرفیت ادامه می یابد.

پیش فروش عادی فیدلیتی پرایم- بهمن موتور

محصولات بهمن موتور در بازار چند؟

به گزارش خبرنگاران، بهمن موتور در اطلاعیه ای که روز 8 اردیبهشت منتشر کرد، قیمت قطعی خودروها را نیز اعلام نموده بود. ضمن اینکه خودروی دیگنیتی نیز در آن اطلاعیه وجود داشت. اما در جدول نو فقط مبالغ پیش پرداخت برای دو مدل از خودروی فیدلیتی درج شده است.

حال سوال اینجاست که قیمت ها در طرح فروش گروه بهمن، چقدر با بازار تفاوت دارد؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می گردد.

در جدول پیشین بهمن موتور، خودروی فیدلیتی پرایم تیپ یک، 844 میلیون تومان قیمت داشت. در طرح نو، خریداران باید 390 میلیون تومان پیش پرداخت برای این خودرو، بپردازند. فیدلیتی 5 نفره در بازار حدود یک میلیارد و 26 میلیون تومان معامله می گردد.

بعلاوه در جدول پیشین بهمن موتور، قیمت مصوب فیدلیتی پرایم تیپ 2 نیز 859 میلیون تومان معین شده بود. در طرح نو، خریداران باید 399 میلیون تومان پیش پرداخت برای این خودرو، بپردازند. فیدلیتی 7 نفره در بازار یک میلیارد و 300 هزار تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار

این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت نام در این طرح بهمن موتور نشان می دهد.

فروشندگان، خودروی فیدلیتی پرایم تیپ 1 (5 نفره) را حدود 182 و فیدلیتی پرایم تیپ 2 (7 نفره) را حدود 441 میلیون تومان گران تر از کارخانه بفروش می رسانند.

آخرین اخبار درباره فروش خودروسازان را در صفحه پیش فروش خودرو دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1899

به "مهلت پایانی توزیع یارانه ایران خودرو، رانت تازه خودرو کی توزیع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت پایانی توزیع یارانه ایران خودرو، رانت تازه خودرو کی توزیع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید