موج شدید گرما اینبار در آمریکا و کانادا

به گزارش افق بسطام، از روز گذشته (آدینه) هوای خیلی گرم بسیاری از مناطق آمریکا را فراگرفته و به گفته کارشناسان آب و هوایی، دما در روزهای انتها هفته جاری به اوج خواهد رسید.

موج شدید گرما اینبار در آمریکا و کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

موج گرما ممکن است بر حدود 200 میلیون نفر در شهرهای عظیمی مثل نیویورک، واشینگتن و بوستون در ساحل شرقی و مناطق غرب میانه تاثیر بگذارد.

در بعضی نقاط دما می تواند به 38 درجه سانتیگراد برسد یا از آن فراتر رود. بخش هایی از کانادا هم در معرض موج شدید گرما خواهد بود.

کارشناسان وقوع بیش از پیش پدیده موج گرما در سال های اخیر را به تغییر اقلیمی نسبت می دهند. دنیا سال جاری شاهد گرمترین ماه ژوئن در تاریخ ثبت رکوردها بود به طوری که میانگین دما در این ماه به 16.4 درجه سانتیگراد رسید.

همچنین افزایش دما در ایالت آلاسکای آمریکا که بخشی از آن در داخل مدار شمالگان است پیش تر در ماه جاری رکورد زد.

موج گرمای تازه، ناحیه وسیعی از دشت های مرکزی کلورادو و کانزاس تا دریاچه های عظیم در شمالی شرقی آمریکا را در بر خواهد گرفت.

دما همچنین در بیشتر نواحی ساحل شرقی بالا می رود. سازمان هواشناسی ملی (NWS) نقشه ای از نواحی تحت تاثیر را منتشر نموده است.

این سازمان هشدار داد: هوای مه آلود، داغ و مرطوب در روزهای سرانجام هفته ادامه خواهد یافت.

بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورک نیز به دلیل افزایش شدید دمای هوا، شرایط اضطراری اعلام نموده است.

او از نیویورکی ها خواست که هشدارها را جدی بگیرند، آب کافی بنوشند و در هوای داغ بیرون نروند. تدابیر مشابهی در دیترویت و سایر شهرها هم اتخاذ شده است.

در کانادا نیز هشدارها برای استان های کبک، اونتاریو و نوا اسکوشیا صادر شده است. روز شنبه دمای هوا در تورنتو با احتساب رطوبت حدود 40 درجه احساس خواهد شد و در بعضی نقاط انتظار رعد و برق شدید می رود.

به گزارش بی بی سی، کارشناسان هواشناسی در کانادا می گویند که دما در مونترال با توجه به رطوبت بالا احساس هوای 45 درجه سانتیگراد را خواهد داشت.

منبع: خبر فوری
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 724

به "موج شدید گرما اینبار در آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج شدید گرما اینبار در آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید