میلیاردرهای اجاره نشین؛ گران ترین فایل های رهن و اجاره تهران

به گزارش افق بسطام، اعداد و ارقام ترسناک را برای خرید و فروش خانه می توان باور کرد اما وقتی عدد میلیارد به بحث اجاره خانه می رسد، ناخودآگاه چشم ها گرد می شود و لب ها از هم فاصله می گیرند. شاید باور نکنید اما در همین تهران خانه هایی وجود دارند که برای امضای قرارداد یک ساله شان باید پول پیش میلیاردی و قدرت پرداخت اجاره ماهیانه چند میلیونی داشته باشید. در مواردی می توان با پول رهن کردن آنها سه، چهار تا خانه خرید. باورنمی کنید؟

میلیاردرهای اجاره نشین؛ گران ترین فایل های رهن و اجاره تهران

به گزارش خبرنگاران، در تهران خانه های وجود دارند که برای اجاره کردنشان باید خیلی پول داشته باشید. رقم هایی مثل 25 میلیارد تومان و بیشتر! سرآمد همه این ها در منطقه فرمانیه است که با هفت اتاق خواب و 900 متر زیربنا، رهن مورد تقاضا برای آن 30 میلیارد تومان است. رتبه دوم نیز به واحد های مسکونی 850 متری در زعفرانیه اختصاص دارد که با هشت اتاق خواب قیمت آن ها بدون تجهیزات و لوازم خانگی در حد 26 و 25 میلیارد تومان است. جایگاه سوم جایگاه به واحدی در الهیه اختصاص دارد که رهن کامل آن به 20 میلیارد تومان می رسد.

میلیارد 9 تا صفر دارد. حتی الان که دلار حدود 25 تا 26 هزار تومان است، یک میلیارد تومان معادل 38 هزار و 500 دلار تا 40 هزار دلار می شود. یعنی در خیلی از کشورهای دنیا می توان با این رقم خانه خرید اما در منطقه یک تهران آپارتمانی 178 متری در محله محمودیه، قرار گرفته است. 12 سال از ساخت آن می گذرد و سه خوابه است. این واحد دارای امکاناتی شامل تهویه مطبوع، انباری، آسانسور، در ریموت و بالکن است. ویژگی شاخص این آپارتمان این است که می توان آن را به صورت رهن کامل اجاره کرد و برای این کار فقط به یک میلیارد و 300 میلیون تومان نیاز دارید.

به گزارش خبرنگاران، در محله اقدسیه، یک آپارتمان 100 متری با قیمت ودیعه 350 میلیون تومان و اجاره ماهانه شش میلیون تومان آماده واگذاری است. در زعفرانیه رهن و اجاره آپارتمان 155 متری شامل امکاناتی نظیر بالکن، نگهبان، انباری، آسانسور، آنتن مرکزی و درب ریموت به 250 میلیون تومان ودیعه و ماهانه مبلغ 15 میلیون تومان بابت اجاره نیاز دارد. در همین محله یک آپارتمان 160 متری که سه خواب دارد و هشت سال از عمرش می گذرد هم برای اجاره معرفی شده است. واحدی که باید یک میلیارد و 100 میلیون تومان در دست داشته باشید تا بتوانید وارد آن شوید. این واحد امکاناتی از جمله بالکن، انباری، نگهبان و آسانسور دارد.

یک آپارتمان 105 متری که در سال 1393 بنا شده هم در محله داراباد واقع در منطقه یک پایتخت آماده اجاره دادن است. واحدی که دارای دو اتاق خواب است و برای رهن کامل آن باید یک میلیارد و 500 میلیون تومان پول نقد پرداخت شود.

در شهرک غرب آپارتمانی 300متری با سه خواب وجود دارد که مستاجر می تواند درخواست چهار خوابه شدنش را بدهد، چون این واحد چنین قابلیتی دارد و در کنار این مزیت، دو پارکینگ اختصاصی دارد و تا پنج ماشین به عنوان پارکینگ مزاحم می توانند با خیال راحت جلوی در ملک پارک کنند. بالکن آن قابل استفاده نشیمن و بزرگ و بدون دید از بیرون، ویو سرسبز و درختان سربه فلک کشیده و برج میلاد قابل رویت است. حیاط خلوت اختصاصی، پاسیو، اتاق لباس و لاندری دارد. برای گرمایش پکیج مورد استفاده است و سرمایشش با کولر آبی و گازی تامین می شود. قیمت رهن کامل این آپارتمان سه میلیارد تومان است.

برای رهن یک آپارتمان 214 متری دو خوابه در محله مرزداران غربی که آن هم جزو منطقه دو پایتخت به شمار می آید و دارای امکاناتی از جمله استخر، آسانسور، سونا، انباری، جکوزی، روف گاردن، سالن اجتماعات، لابی و بالکن است یک میلیارد و 400 میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان اجاره لازم است.

در منطقه دو تهران و محله سعادت آباد نیز آپارتمان 165متری سه خوابه نوسازی وجود دارد که می توان کلید آن را با پرداخت یک میلیارد و 600 میلیون تومان ودیعه دریافت کرد. این واحد علاوه بر انباری، تهویه مطبوع، آسانسور، بالکن، نگهبان، آنتن مرکزی، لابی و در ریموت، دارای سالن اجتماعات و روف گاردن است. در همین محله یک آپارتمان 160 متری سه خوابه آگهی شده است که دو سال از عمرش می گذرد و تمام امکانات قبلی را دارد، فقط ودیعه اش به یک میلیارد تومان پول نیاز دارد؛ همچنین باید در کنار این مبلغ، ماهانه 13 میلیون تومان اجاره پرداخت شود. در این منطقه قیمت ها حول و حوش همین اعداد می چرخند. یعنی از یک میلیارد و 200 میلیون تومان تا دو میلیارد تومان برای ودیعه، به شرطی که ماهانه از 12میلیون تا 18میلیون تومان نیز برای اجاره کنار بگذارید.

در محله کامرانیه برای اجاره یک آپارتمان 390 متری که پنج سال از عمرش می گذرد، آگهی با رقم دو میلیارد و 800 میلیون تومان به عنوان ودیعه و اجاره ماهیانه هشت میلیون تومان درخواست منتشر شده است. این واحد پنج خوابه که در یک ساختمان پنج طبقه دو واحدی قرار گرفته است، دارای دو خواب مستر، پلان و نورگیر بی نظیر، دولاین آسانسور، لابی مجلل، روف گاردن، استخر، لابی من 24 ساعته و سونای فعال و سرایدار مقیم است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1142

به "میلیاردرهای اجاره نشین؛ گران ترین فایل های رهن و اجاره تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردرهای اجاره نشین؛ گران ترین فایل های رهن و اجاره تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید