هشدار قرمز؛ کاهش شدید 12 تا 15 درجه ای دما در 4 استان ، احتمال خسارت شدید به محصولات کشاورزی

به گزارش افق بسطام، سازمان هواشناسی کشور نسبت به کاهش شدید 12 تا 15 درجه ای دما و خسارت شدید به محصولات کشاورزی در 4 استان هشدار داد.

هشدار قرمز؛ کاهش شدید 12 تا 15 درجه ای دما در 4 استان ، احتمال خسارت شدید به محصولات کشاورزی

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار قرمزرنگ از تقویت توده هوای سرد، کاهش شدید دما 12 تا 15 درجه و خسارت شدید به صنعت کشاورزی اطلاع داد.

این شرایط جوی اوایل وقت آدینه (11 فروردین) در اردبیل بعلاوه شنبه و یکشنبه (12 و 13 فروردین) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان مورد انتظار است.

براثر این شرایط جوی احتمال صدمه به شکوفه ها و جوانه های درختان وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از این مخاطرات استفاده از کودهای ضد سرمازدگی در باغ، ایجاد پوشش با پلاستیک، کاه، مالچ و ... در باغات برای کاهش اتلاف حرارت از سطح خاک، استفاده از ماشین های مولد باد در باغات به منظور ایجاد وارونگی دمایی و جایگزین کردن لایه هوای سرد سطحی با هوای گرم بالایی، مه پاشی در باغ به منظور جلوگیری از آسیب یخ زدگی، انجام آبیاری به منظور افزایش ظرفیت خاک برای ذخیره گرما و بهبود راهنمایی گرما به سطح خاک، استفاده از بخاری های باغی برای ایجاد گرما در لایه هوای اطراف درخت را توصیه می نماید.

به گزارش ایسنا هشدار قرمزرنگ بالاترین سطح هشدار است که در آن پیش بینی می گردد که یک پدیده جوی خسارت های وسیعی در پی داشته باشد. از این رو سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می نماید که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 فروردین 1402 بروزرسانی: 9 فروردین 1402 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 2046

به "هشدار قرمز؛ کاهش شدید 12 تا 15 درجه ای دما در 4 استان ، احتمال خسارت شدید به محصولات کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قرمز؛ کاهش شدید 12 تا 15 درجه ای دما در 4 استان ، احتمال خسارت شدید به محصولات کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید