هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می گردد

به گزارش افق بسطام، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزاری هفتمین جشنواره ملی رویش در روزهای 6 و 7 شهریور ماه به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس اطلاع داد.

هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، غلام رضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام این خبر گفت: فرآیند برگزاری هفتمین جشنواره ملی رویش مبتنی بر رویکردهای جدید از آبان ماه سال 97 با ابلاغ دستورالعمل جشنواره به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور شروع شد.

وی افزود: در این دوره از جشنواره و به منظور افزایش مشارکت دانشگاه ها و تقویت امید در میان دانشجویان جشنواره رویش در 86 دانشگاه کشور برگزار گردید که ماحصل این جشنواره ها در رویداد ملی رویش تجلی می یابد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ادامه داد: در این دوره از جشنواره 1578 کانون از 137 دانشگاه مشارکت داشته و به ارائه دستاوردها و توانمندی های خود به وسیله سامانه جشنواره و مرسولات پستی پرداخته اند که این تعداد در 3 گروه با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.

وی همچنین افزود: علاوه بر بخش کانون های برگزیده، بخش آثار نیز از دیگر بخش های جشنواره است که در این بخش، دانشجویان کانونی در رشته هایی از قبیل ادبی، فیلم، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی، هنرهای کاربردی (دستی)، عکس، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی به صورت فردی و گروهی رقابت کردند.

غفاری افزود: علاوه بر بخش رقابتی جشنواره، در بخش غیر رقابتی، ایده های کانونی و چهره های پیروز کانونی از دیگر محورهای جشنواره بود که در این محورها به ترتیب 115 ایده و 90 چهره به دبیرخانه جشنواره معرفی شدند که پس از ارزیابی و انتخاب ایده های منتخب، حمایت از اجرای آنها به دانشگاه های مربوطه توصیه می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرآیند داوری و انتخاب برگزیدگان گفت: بیش از 50 چهره برجسته دانشگاهی و افراد خبره در قالب 18 گروه به منظور داوری آثار و دستاوردها دعوت شدند تا در طی مدت یک ماه به ارزیابی و انتخاب برگزیدگان بپردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اهمیت صندلی کانون های فرهنگی در کنار سایر مجموعه های دانشجویی گفت: از آنجایی که کانون های فرهنگی بستری مناسب به منظور ظهور و بروز سلایق متنوع جامعه دانشجویی است، تقویت پویایی و اثربخشی مضاعف آنها همیشه در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 288

به "هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین جشنواره ملی رویش شهریورماه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید