پلوسی: بندهای استیضاح ترامپ را هفته آینده تحویل سنا می دهم

به گزارش افق بسطام، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا زمان ارائه بندهای استیضاح ترامپ به مجلس سنا را تعیین کرد.

پلوسی: بندهای استیضاح ترامپ را هفته آینده تحویل سنا می دهم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز آدینه بیان کرد بندهای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را هفته آینده به سنا تحویل خواهد داد.

پلوسی در نامه ای خطاب به نماینده های دموکرات مجلس نمایندگان نوشته است: از جری نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس قضایی خواسته ام آماده باشد هفته آینده قطعنامه مربوط به انتصاب و تحویل بندهای استیضاح به مجلس سنا را به صحن بیاورد.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد 28 آذرماه با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می گردد.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی گیری کردند. ابتدا بند سوءاستفاده از قدرت به رأی گذاشته شد که با 230 رأی موافق و 197 رأی مخالف مورد موافقت نهاده شد.

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام ممانعت در تحقیقات کنگره مربوط می شد را نیز به تصویب رساندند. این بند با 229 رأی مثبت و 198 رأی منفی به تصویب رسید.

پیش از این کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در تحقیقات کنگره را به عنوان دو بند استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصویب نموده بود.

نقش اصلی مجلس نمایندگان تصویب همین طرح استیضاح خواهد بود و در صورت تصویب، باقی امور استیضاح در مجلس سنا صورت خواهد گرفت؛ جایی که برعکس مجلس نمایندگان، جمهوری خواستار در اکثریت هستند.

در مجلس سنا چیزی شبیه یک دادگاه شکل خواهد گرفت که ریاست آن با رئیس دیوان عالی است و سناتورها در آن نقش اعضای هیات منصفه را دارند. برای خلع ترامپ از قدرت، دوسوم سناتورها (67 نفر) باید به عزل او رای دهند؛ امری که با توجه به اکثریت جمهوری خواستار در مجلس سنا در شرایط عادی غیرممکن به نظر می رسد. با این حال در جریان استیضاح، دموکرات ها فرصت آن را خواهند داشت تا با نقد جدی عملکرد ترامپ، رای او را در انتخابات 2020 بشکنند.

ترامپ به شدت با استیضاح مخالف است و اتهامات مجلس نمایندگان علیه خود را قاطعانه رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 582

به "پلوسی: بندهای استیضاح ترامپ را هفته آینده تحویل سنا می دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: بندهای استیضاح ترامپ را هفته آینده تحویل سنا می دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید