سوءاستفاده آشکار رئیس جمهور آمریکا از قدرت

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، سازمان همکاری و امنیت اروپا نسبت به اتهام هایی که دونالد ترامپ علیه فرایند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بیان کرد، هشدار داد.

سوءاستفاده آشکار رئیس جمهور آمریکا از قدرت

ناظران این سازمان، رئیس جمهوری آمریکا را متهم کردند که حق ندارد با سو استفاده از قدرت خواستار توقف شمارش آرا در برخی از ایالات آمریکا بشود.

دونالد ترامپ در صفحه توئیتر و همچنین در مقابل دوربین تلویزیون ها در شبانه روز اخیر تاکید کرده است که دموکراتها رای های او را دزدیده اند.

ترامپ در آخرین توئیت خود در روز پنج شنبه بار دیگر خواست تا شمارش آرا متوقف شود. رئیس جمهوری آمریکا می گوید هر رأیی که پس از روز انتخابات وارد فرایند شمارش شده است، نباید خوانده شود.

میکائیل گرک، مدیر هماهنگی سازمان همکاری و امنیت اروپا که کننده مجلس هم هست روز پنج شنبه به خبرنگار اشتوتگارت زیتونگ گفت: اتهاماتی که دونالد ترامپ علیه مسئولان برگزاری انتخابات در ایالات مختلف مطرح کرده است به زیر سوال بردن دموکراسی است. دونالد ترامپ به وضوح دارد از قدرت خود در مقام رئیس جمهوری سو استفاده می کند.

به گفته این کننده آلمانی تمام اتهامات دونالد ترامپ بی اساس است.

به گفته این سیاستمدار آلمانی فرایند شمارش آرا در انتخابات آمریکا هرچند پیچیده اما کاملاً صحیح و دموکراتیک در حال برگزاری است. به گفته گرک هیچ نشانه ای تقلب سازماندهی شده در انتخابات وجود ندارد.

مقام های امنیتی در ایالات متحده نگران هستند که در صورت اصرار دونالد ترامپ بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، حتی پس از اعلام رسمی پیروز انتخابات، هواداران میلیونی وی شورش کنند و اعتراض خود را به خیابان بکشانند.

57 کشور عضو سازمان همکاری و امنیت اروپا هستند. از این جمله می توان به روسیه، ایالات متحده، ترکیه و تمام کشورهای اروپایی اشاره کرد. این سازمان یکی از نادر نهادهایی است که اعضای آن را هم کشورهای غربی و هم روسیه و ترکیه تشکیل می دهند. یکی از مهم ترین چالش های این سازمان در سال های اخیر سرانجام دادن به بحران و جنگ در شرق اوکراین بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1125

به "سوءاستفاده آشکار رئیس جمهور آمریکا از قدرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده آشکار رئیس جمهور آمریکا از قدرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید