پیروزی هکرها بر بزرگ ترین شبکه توزیع سوخت در آمریکا

به گزارش افق بسطام، مقامات آمریکایی اعلام کردند: به شرکت کلونیال 5 میلیون دلار به هکرهایی که سامانه های این شرکت را از دسترس خارج کرده بودند باج پرداخت کرده است.

پیروزی هکرها بر بزرگ ترین شبکه توزیع سوخت در آمریکا

به گزارش خبرنگاران، یک مقام آگاه آمریکایی شب گذشته گفت که شرکت کلونیال 5 میلیون دلار به هکرهایی که سامانه های این شرکت را از دسترس خارج و توزیع سوخت در مناطق جنوبی و شرقی آمریکا را مختل کرده بودند باج پرداخت کرده است. البته اخبار مربوط به پرداخت این باج نخستین بار توسط شبکه خبری بلومبرگ منتشر شد و این مقام آمریکایی درباره این که چگونه و در چه زمانی این مبلغ پرداخت شده است، اطلاعات بیشتری نداده است.

شرکت کلونیال بزرگترین شبکه خط لوله توزیع سوخت در آمریکا را با طول حدود 8800 کیلومتر در اختیار دارد و جمعه هفته پیش گفته بود که مورد حمله هکرها قرار گرفته است و هر 4 خط لوله اصلی این شرکت از دسترس خارج شده است. در پی این مسأله هزاران پمپ بنزین در آمریکا دیگر سوختی برای فروش به مردم نداشته و قیمت بنزین نیز در این کشور افزایش یافت.

به طور کلی اداره تحقیقات فدرال آمریکا یا همان FBI موافق پرداخت باج از سوی شرکت های آمریکایی به هکرها نیست اما این مسأله را ممنوع هم نکرده و شرکت های آمریکایی می توانند باج هکرها را پرداخت کنند. دلیل مخالفت FBI با این مسأله این است که تضمینی وجود ندارد که این اقدام مؤثر واقع شده و حتی ممکن است هکرها را تشویق کند تا به دیگر شرکت ها هم حمله کند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1461

به "پیروزی هکرها بر بزرگ ترین شبکه توزیع سوخت در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی هکرها بر بزرگ ترین شبکه توزیع سوخت در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید