کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند

به گزارش افق بسطام، دستیار کرملین می گوید ایران و روسیه در حال برقراری ارتباط بین سامانه های پیام رسان مالی خود برای جلوگیری از تحریم های کشور ثالث هستند.

کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند

به گزارش گروه بین الملل افق بسطام، آبان ماه گذشته و در پی تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، دسترسی بسیاری از بانک های ایرانی به سیستم پیام رسان سوییفت، قطع شد. این در حالی بود که سوییفت به عنوان یک پیام رسان بین بانکی اروپایی بر اساس قوانین مسدودساز، نباید به تحریم های آمریکا علیه ایران متعهد می شد.

روز جمعه، یوری اوشاکف، دستیار کرملین اما خبر داده که ایران و روسیه در تلاش هستند تا با مرتبط ساختن سیستم پیام رسان مالی روسیه و سامانه پیام رسانی مالی الکترونیکی ایران (سپام)، جایگزینی برای سوییفت در روابط بین بانکی خود ایجاد کنند که مانع تحریم های کشورهای ثالث شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، اوشاکف گفته است: ما در حال اقداماتی برای ایجاد سامان دهی های مستقیم هستیم، استفاده از پول های ملی و ایجاد تعامل بین سپام و سیستم پیام رسان مالی روسیه، به عنوان جایگزینی برای پرداخت از طریق سوییفت.

تحریم های آمریکا علیه ایران از اردیبهشت 97 و پس از خروج یک جانبه آمریکا از برجام آغاز شد. مسکو یکی از دیگر طرف های برجام است که بر حفظ این توافق تاکید دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 266

به "کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید