5 جاذبه گردشگری بی نظیر و پرطرفدار در روسیه

به گزارش افق بسطام، روسیه دارای شهرهای تاریخی زیبا مانند مسکو، سن پترزبورگ و کازان است که با آثار معماری خیره نماینده و موزه های فراوان، گردشگران را به خود جذب می نمایند. بعلاوه منظره ها طبیعی زیبایی همانند دریاچه ها، کوهستان ها و جنگل های انبوه، از دیگر جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند. با تاریخ غنی و فرهنگ چندگانه روسیه یک مقصد گردشگری فوق العاده برای افراد علاقه مند به تجربه های متفاوت و جاذبه های فراوان است.

5 جاذبه گردشگری بی نظیر و پرطرفدار در روسیه

در این گزارش 5 جاذبه گردشگری پرطرفدار در روسیه معرفی می شود.

موزه فضانوردی مسکو

روسیه یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه فضانوردی است و اولین اقدامات در حوزه فضا نیز در این کشور در زمان شوروی سابق رخ داده است؛ به همین علت این کشور جامع ترین موزه هوا و فضا را در یک محیط خاص و زیبا ایجاد نموده است تا علاقه مندان بتوانند از تماشا اولین های فضایی بشر لذت ببرند.

یوری گاگارین، نخستین فضانورد تاریخ، بخش ویژه ای از این موزه را به خود اختصاص داده و در بخش های مختلف آن کلیپ ها و فیلم های بینظیری از فضا و ستارگان برای بازدیدکنندگان پخش می شود. این موزه تخصصی، اولین گزینه بازدید برای علاقه مندان به علم و به ویژه علوم فضایی و ستارگان است.

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال یکی از شگفتی های طبیعی جهان است که در روسیه و در میان جنگل های سیبری قرار گرفته است. اگرچه در زمستان ممکن است دمای هوای سیبری تا 20 درجه سانتی گراد زیر صفر نیز پایین بیاید، اما در هر حال زمستان برترین فصل بازدید از این دریاچه است.

دریاچه بایکال در زمستان به شکل بسیار زیبایی یخ می بندد و به علت بازدید زیاد گردشگران، انواع خدمات تفریحی و رفاهی در این منطقه پیش بینی شده است که از جمله آنها می توان به اسکیت روی یخ اشاره نمود. بعلاوه سفر به جزیره الخون در این دریاچه نیز می تواند در بسیار جالب باشد. این جزیره دارای چشمه های آب گرم بسیار زیادی است و قرار گرفتن در این چشمه ها در حالیکه اطرافتان را برف و سرما فرا گرفته است، تجربه بسیار لذت بخشی خواهد بود.

خیابان آربات مسکو

خیابان آربات در مسکو بارها مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. این خیابان، یکی از نبض های هنری روسیه است و هر روزه نمایشگاه های متنوع هنری در آن برگزار می شود. این خیابان که از سال 1986 سنگفرش شده و ورود خودرو به آن ممنوع است، بهشت گردشگران علاقه مند به هنر محسوب می شود.

پیادهروی در خیابان آربات بسیار لذت بخش بوده و از سوی دیگر این خیابان مملو از افرادی است که به فروش آثار هنری و صنایع دستی مشغول هستند. در عین حال، فرهنگ عامه و زیبایی های فرهنگی روسیه نیز در این خیابان قابل مشاهده و آنالیز است.

ایستگاه مترو مایاکوفسکایا

شاید برای خیلی ها غیرقابل باور باشد که یک ایستگاه مترو هم بتواند مقصد گردشگری برای افرادی از سراسر جهان در باشد، اما ایستگاه مترو مایاکوفسکایا به علت زیبایی بی نظیر خود در این زمره قرار می گیرد. این ایستگاه بیشتر از یک ایستگاه مترو، شبیه کاخی با عظمت بوده که در زیرزمین بنا نهاده شده است.

ساخت این ایستگاه به دوران قبل از جنگ جهانی دوم برمی شود و یکی از نمادهای معماری آن دوره به شمار میرود. ایستگاه مترو مایاکوفسکایا به یاد شاعر مشهور روس به این نام نام گذاری شده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

بیشتر افراد عکس های مربوط به جاذبه های گردشگری روسیه، تصاویر کلیساها و کاخ هایی با مناره های رنگارنگ را دیده اند و می تواند فرصتی برای بازدید از نزدیک این آثار زیبای معماری روس باشد. کلیسای جامع سنت باسیل، یکی از این ساختمان های تاریخی است که گنبدهای آن به شکل مخروطی هرمی و دایره ای ساخته شده و به رنگ های چشم نوازی که هر کدام معنی خاص خود را دارد، رنگ شده است. این کلیسا اکنون به صورت موزه مورد استفاده قرار می گیرد و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

با فاصله نزدیکی از این کلیسا، تپه گنجشک ها قرار گرفته است که برای پیاده روی بسیار مناسب است.

منبع: همگردی
انتشار: 26 خرداد 1403 بروزرسانی: 26 خرداد 1403 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 2132

به "5 جاذبه گردشگری بی نظیر و پرطرفدار در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 جاذبه گردشگری بی نظیر و پرطرفدار در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید