90 میلیون سیم کارت در کشور فعال است، استفاده از 250هزار اپلیکیشن

به گزارش افق بسطام، به گزارش خبرنگاران به نقل از رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه هم اکنون 90 میلیون سیم کارت فعال در کشور وجود دارد که 70 میلیون آن از خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره مند هستند، گفت: از یکسال پیش خدمات شرکت اپل برای کاربران ایرانی قطع شد و از 2 ماه پیش نیز شرکت گوگل، ارائه خدمات روی گوشی های اندرویدی را با مشکل روبرو کرد. این مسئله زنگ خطری بود برای ما، تا بتوانیم با بومی سازی، سیستم عامل ملی را ایجاد کنیم تا در حوزه ارتباطات مورد تعرض قرار نگیریم.

90 میلیون سیم کارت در کشور فعال است، استفاده از 250هزار اپلیکیشن

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح وضعیت شاخص های ارتباطی کشور گفت: امروز تمامی شهرها، 30 هزار روستا و 30 هزار کیلومتر از راههای ارتباطی کشور از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره می برند.

فلاح جوشقانی با بیان اینکه ارائه خدمات زیرساختی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محرک توسعه بوده و اشتغال و کارآفرینی قابل توجهی را در کشور فراهم آورده است، سیاست اصلی وزارت ارتباطات را ایجاد زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات در کشور و توسعه آنها دانست و گفت: رشد شاخص های حوزه تلفن همراه کشور از مصادیق توسعه به شمار می رود.

وی ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را 120 درصد اظهار داشت و گفت: در حال حاضر 250 هزار برنامه کاربردی (اپلیکیشن) فعال در کشور وجود دارد که آمار خیره نماینده ای است و اهمیت این حوزه را نشان می دهد که با ایجاد بسترهای ارائه خدمات و اشتغال زایی، کشور را در راستا توسعه قرار داده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اجرای طرح رجیستری را در راستای دولت الکترونیک مطرح نمود و گفت: این طرح در جهت شفاف سازی و زیربنای کار سالم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری می گردد؛ این طرح با مشارکت و همراهی گمرک، وزارت صمت و اپراتورهای تلفن همراه دنبال می گردد تا ضمن اطلاع از فرآیند کالاهای وارداتی، از قاچاق تلفن همراه نیز جلوگیری گردد.

معاون وزیر ارتباطات تاکید نمود: در چارچوب طرح رجیستری تلفن همراه با همکاری و اتصال دستگاهها و نهادهای مسئول در حوزه گوشی های موبایل، بدون مداخله فیزیکی و قضایی از سرویس دهی به گوشی های قاچاق جلوگیری می گردد.

وی گفت: از انتها اردیبهشت ماه سال جاری برای برطرف مسائل واردات گوشی با اتصال سامانه مسافربری به سامانه گذرنامه، مسافرانی که به طور قانونی وارد کشور می شوند می توانند یک دستگاه گوشی تلفن همراه وارد نموده و آن را در سامانه مسافری ثبت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 228

به "90 میلیون سیم کارت در کشور فعال است، استفاده از 250هزار اپلیکیشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 میلیون سیم کارت در کشور فعال است، استفاده از 250هزار اپلیکیشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید