آلمان شرایط اعطای تابعیت به مهاجران خارجی را دشوارتر می نماید

به گزارش افق بسطام، وزارت کشور آلمان پیش نویس قانونی را تصویب نموده که در کوشش است دریافت تابعیت این کشور را دشوارتر کند.

آلمان شرایط اعطای تابعیت به مهاجران خارجی را دشوارتر می نماید

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت آلمان بر اساس پیش نویس قانونی جدید، میخواهد شرایط دریافت تابعیت این کشور را برای افرادی که با هویت یا ملیت جعلی پیروز به دریافت اقامت شده اند، دشوارتر کند.

یورونیوز گزارش داد، مطابق گزارش روزنامه آلمانی دی ولت، وزارت کشور پیش نویس قانونی را نهایی نموده که کوشش خواهد نمود با شناسایی مهاجرانی که در حال حاضر با هویت دروغین در آلمان اقامت دارند و یا آنهایی به هنگام دریافت اجازه اقامت، اطلاعات کذبی در خصوص ملیت خود ارائه نموده اند، اعطای گذرنامه آلمانی و تابعیت دائم این کشور به آنها را دشوارتر کند.

در حال حاضر، مهاجران خارجی به طور معمول حداقل پس از 8 سال اقامت قانونی در آلمان، واجد شرایط دریافت تابعیت این کشور می شوند ولی با اجرای قانون جدید تمام سال هایی که فرد مهاجر تحت هویت کاذب و با ملیت جعلی در آلمان حضور داشته جزء سنوات قانونی حضور او در این کشور، محسوب نخواهد شد.

این قانون با افزودن شرط لازم شفافیت هویت و ملیت برای دستیابی به اقامت دائم آلمان، مهاجران متخلف را از دریافت اقامت نامحدود یا دائم نیز محروم می نماید.

در حال حاضر، نوزادانی که به واسطه پدر و مادر غیر آلمانی در این کشور متولد شده باشند، معمولاً می توانند پس از آن که یکی از والدین آنها حداقل 8 سال در آلمان زندگی گرده باشد، از بدو تولد شهروندی این کشور را دریافت نمایند. اما براساس پیش نویس قانون جدید ، فرزندان اتباع خارجی کمتر از پنج سال تنها در صورتى که پدر و مادر آنها هویت و ملیت واقعی خود را به هنگام دریافت اقامت ثابت نموده باشند، می توانند تابعیت آلمان را دریافت نمایند.

پیش نویس قانون جدید مهاجرت آلمان پس از تصویب در هیات وزیران برای تایید نهایی به مجلس این کشور ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 767

به "آلمان شرایط اعطای تابعیت به مهاجران خارجی را دشوارتر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان شرایط اعطای تابعیت به مهاجران خارجی را دشوارتر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید