آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر

به گزارش افق بسطام، رئیس اتحادیه شیرینی گفت که واحدهای صنفی در شب عید غدیر آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارند.

آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر

علی بهرمند در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت بازار شیرینی در شب عید غدیر خم گفت: با توجه به نیاز مشتری و تجربه سالهای گذشته، تمامی واحدهای صنفی آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مناسبت عید غدیر خم را دارند و بازار با کمبود محصول و مواد اولیه مورد نیاز تولید روبرو نیست.

رئیس اتحادیه شیرینی ادامه داد: در حال حاضر هیچ افزایش قیمتی به صورت رسمی از سوی اتحادیه لحاظ نشده و افزایش قیمت از سوی واحدهای صنفی مورد تائید اتحادیه نیست.

وی با بیان اینکه با توجه به برنامه ریزی های انجام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت کمبودی در بازار وجود ندارد، بیان کرد: مواد اولیه تولید شیرینی در کشور وجود دارد و اعضا به صورت آزاد از بازار خریداری می کنند اما نکته قابل توجه آن است که قیمت محصولات مصرفی نسبت به سال گذشته، با رشد قابل توجهی همراه بوده است.

بهرمند گفت: اتحادیه با همکاری دیگر دستگاه های نظارتی رصد و پایش دقیق بازار را در کنار نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی انجام می دهد و این نظارتها که شامل بررسی فرآیند تولید و قیمت گذاری می شود را در ایام خاص همچون اعیاد، تشدید می کند.

رئیس اتحادیه شیرینی یکی از بزرگترین معضلات صنف و مصرف کننده را حضور افراد غیرحرفه ای و بدون توجه به موارد بهداشتی در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: نمی توان منکر پیشرفت تکنولوژی شد و باید خود را با پیشرفت علم و فناوری، ارتقاء داد اما نباید نظارت و رعایت موارد بهداشتی و قانونی را نادیده گرفت.

وی شرح داد: فعالیت برخی افراد در فضای مجازی بدون رصد، پایش و نظارت بهداشتی و صنفی بوده که این موضوع در نهایت آثار مخرب برای مصرف کننده نهایی دارد.

بررسی میدانی ایسنا از بازار شیرینی حکایت از آن دارد که در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شیرینی پنیری به طور میانگین 36 هزار تومان، شیرینی فنجانی مغزدار و کاسه ای میوه ای 38 هزار، کیک صبحانه 28 هزار، کیک رولت اتریشی، کشمشی و مافین 32 هزار، شیرینی کره ای و باقلوا 35 هزار، پای میوه و تر مارسبانی 32 هزار، دونات و شیرینی کشمشی 28 هزار، کیک یزدی 21 هزار، دانمارکی 28 هزار، انواع آلمانی و ویفر شکلاتی 32 هزار، پادرازی و برنجی 25 هزار، زبان 28 هزار، تر مخصوص و رولت 35 هزار تومان، کیک فوندانت 70 هزار، کیک سفارشی و فیگوری 55 هزار، کیک یخچالی 50 هزار، رولت مکزیکی 45 هزار و ژله بستنی 35 هزار تومان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 222

به "آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر" امتیاز دهید

1 کاربر به "آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید