آمریکا فلاپی دیسک را برای پرتاب موشکهای هسته ای کنار گذاشت

به گزارش افق بسطام به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، اصرار ارتش امریکا در استفاده از این فناوری قدیمی باعث شد تا ارتش این کشور در سال 2014 در زمینه استفاده از روش های قدیمی برای هماهنگ سازی حملات هسته ای رکوردشکن شود.

آمریکا فلاپی دیسک را برای پرتاب موشکهای هسته ای کنار گذاشت

البته یک مزیت این کار، ناکام گذاشتن حملات هکری و جلوگیری از استراق سمع ارتباطات انجام شده در این زمینه بوده است. فلاپی دیسک های مورد استفاده بدین منظور از نوع بزرگ و هشت اینچی و مربوط به دهه 70 میلادی بوده اند و دستورات صادر شده از سوی رئیس جمهور امریکا از طریق آنها دریافت،ذخیره سازی و منتقل می شد.

ارتش آمریکا اعلام کرده که یک سیستم دیجیتال ذخیره سازی به شدت ایمن مبتنی بر استفاده از هارددیسک جایگزین این شیوه قدیمی شده است. هر چند در این زمینه اطلاعات بیشتری ارائه نشده است.

فلاپی دیسک های قدیمی در قالب سیستمی موسوم به سیستم کنترل و فرمان اتوماتیک استراتژیک یا SACCS مورد استفاده قرار می گرفتند که انتقال پیام های اضطراری در مورد اقدامات هسته ای ارتش آمریکا را به مراکز فرماندهی ممکن می کرد.

قدیمی بودن این سیستم و عدم امکان اتصال آن به اینترنت هک شدن آن را ناممکن کرده بود. برنامه ریزی برای به روز کردن این سیستم از سال 2016 آغاز شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 365

به "آمریکا فلاپی دیسک را برای پرتاب موشکهای هسته ای کنار گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا فلاپی دیسک را برای پرتاب موشکهای هسته ای کنار گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید