شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است

به گزارش افق بسطام، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه بیماران مبتلا به آسم و انسداد ریه داروهای خود را قطع نکنند، گفت: این بیماران نگران نباشند و به هیچ وجه اسپری استنشاقی خود را از ترس ابتلا به بیماری کرونا قطع نکنند.

شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسفندماه سال 98 بود که شیوع بیماری کرونا در ایران از قم شروع شد و با سرعت زیادی تقریبا همه استان ها را درگیر کرد اما انتشار شایعات مختلف در فضای مجازی و بعضی رسانه ها وحشت عمومی از این بیماری را بیشتر کرد.

نخستین روزهای شیوع این بیماری در جهان حرف از این بود که بیماران مبتلا به آسم بیشتر در معرض ابتلا به کووید 19 و حتی مرگ هستند. شایعه ای که این بیماران را در هراسی ابدی نگه داشت.

مبتلایان به آسم داروهای خود را مصرف نمایند

اما در تحقیقات اخیر محققان ایرانی و آمریکایی ثابت شده است که بیماران مبتلا به آسم شانس کمتری برای ابتلا به بیماری کووید 19 دارند.

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این که بیماران مبتلا به آسم و انسداد ریه داروهای خود را قطع ننمایند، گفت: این بیماران نگران نباشند و به هیچ وجه اسپری استنشاقی خود را از ترس ابتلا به بیماری کرونا قطع ننمایند. در تحقیقات تعیین شده که مصرف اسپری کورتیکو استروئید به هیچ عنوان احتمال ابتلا به کرونا را در بیماران بالا نمی برد.

به گفته قانعی، این افراد می توانند مانند افراد عادی در محل کار و جامعه البته با رعایت نکات بهداشتی حاضر شوند و اسپری استنشاقی خود را هم بدون هیچ محدودیتی مصرف نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 847

به "شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس ابتلا به کرونا در بیماران آسمی کمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید