تور دبی: امارات برای حمله به نیروهای وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد

به گزارش افق بسطام، منابع مطلع خبر دادند که امارات میخواهد با جذب پنج هزار نیرو از استانهای جنوبی یمن، مقدمات شروع یک عملیات غافلگیر کننده علیه گروههای الاصلاح در جنوب تعز را فراهم کند.

تور دبی: امارات برای حمله به نیروهای وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع از ادامه اختلافات و درگیریهای مزدوران وابسته به عربستان سعودی و امارات در جنوب یمن خبر می دهند.

منابع مطلع به پایگاه خبری البوابه الاخباریه الیمنیة گفتند که امارات در حال جذب نیرو از استانهای جنوبی است تا از نیروهای وابسته به خود در ساحل غربی حمایت کند.

این نیروها تحت سرکردگی طارق صالح قرار دارند. منابع مذکور گفتند که امارات با این اقدام در کوشش است مقدمات شروع یک عملیات غافلگیر نماینده علیه گروههای الاصلاح در جنوب تعز را فراهم کند.

به گفته این منابع، امارات اخیرا حدود پنج هزار نیرو را از استانهای الضالع، ردفان و الحبیلین جذب و به المخا اعزام کرد تا به نیروهای تحت فرماندهی طارق صالح بپیوندند.

منابع مذکور خاطر نشان کردند، عملیات جذب نیرو با هدف حمایت از عملیات نظامی قریب الوقوعی صورت می گیرد که نیروهای صالح برای حمله به نیروهای الاصلاح در جنوب شهر تعز شروع خواهند کرد.

این اقدامات همزمان با افزایش تنش بین نیروهای الاصلاح و وابسته به امارات صورت می گیرد. هر کدام از طرفین هم میخواهد بتواند نقاط راهبردی را اشغال کند و از این طریق دستاوردهای سیاسی به دست آورند.

به گزارش این پایگاه خبری، اخباری هم شنیده می گردد مبنی بر اینکه نیروهای وابسته به ریاض هم قصد دارند حملات پیشگیرانه به نیروهای وابسته به ابوظبی در المخا شروع نمایند.

در همین ارتباط، عادل الحسنی از اعضای ارشد المقاومه الجنوبیه سه شنبه هفته جاری اطلاع داد امارات تجهیزات نظامی جدیدی به نیروهای وابسته به خود در بندر المخا(غرب استان تعز) تحویل داده است تا زمینه را برای تسلط المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) بر استان حضرموت در شرق یمن ویژه منطقه ها نفت خیز فراهم کند.

اخیرا یک کشتی اماراتی حامل 150 خودروی زرهی در بندر المخا پهلو گرفته و بخشی از محموله این کشتی به هیثم قاسم فرمانده کل تیپ های پیاده نظام سواحل غربی یمن و بخش دیگری آن به رائد الجبهی فرمانده تیپ موسوم به غول پیکران تحویل داده شده است.

عادل الحسنی در این خصوص گفت که امارات پنج تیپ نظامی سواحل غربی یمن را که هیثم قاسم فرماندهی آن ها را برعهده دارد به حضرموت منتقل خواهد نمود تا در تیپ بارشید وابسته به شورای انتقالی جنوب مستقر شوند.

منابع یمنی گزارش داده بودند که پس از کوشش امارات برای سیطره بر منابع نفتی و گازی استان شبوه در جنوب یمن و تبدیل آن به پایگاه های نظامی، عناصر وابسته به این کشور از یک سو و نیروهای حزب اخوانی الاصلاح وارد تنش شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1400 بروزرسانی: 19 شهریور 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1608

به "تور دبی: امارات برای حمله به نیروهای وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: امارات برای حمله به نیروهای وابسته به ریاض در یمن، 5 هزار مزدور اجیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید