امارات: هنوز زود است بگوییم فرصت حل اختلاف با ایران وجود دارد

به گزارش افق بسطام، سفیر امارات در آمریکا بیان کرد هنوز برای اظهارنظر کردن درباره حل اختلاف با ایران با توجه به شیوع کرونا، زود است.

امارات: هنوز زود است بگوییم فرصت حل اختلاف با ایران وجود دارد

به گزارش به نقل از هیل، یوسف العتیبه، سفیر امارات متحده عربی در آمریکا در مصاحبه ای خاطرنشان کرد هنوز برای اظهارنظر کردن درباره اینکه آیا شیوع بیماری کرونا می تواند به امارات برای حل اختلاف با ایران یاری کند، زود است.

خبرنگار پایگاه خبری هیل در مصاحبه با سفیر امارات در آمریکا از العتیبه پرسید: شیوع بحران کرونا چگونه دیدگاه امارات درباره ایران، یمن و سایر کشور ها در منطقه را تغییر داده است؟

سفیر امارات گفت: فرصت هایی وجود دارد. فکر می کنم کشور هایی هستند که نگاهی به منطقه و بحرانی که با آن مواجهند خواهند انداخت و به دنبال فرصتی برای حل مسائل و کوشش برای از بین بردن اختلافات خواهند بود.

وی اضافه نمود: ضمن آنکه بعضی از بحران ها هستند که به افراد اجازه می دهد موقعیت را دستکاری و مصادر نموده و از آن به نفع خودشان استفاده نمایند. من تصور نمی کنم این بیماری همه گیر مردم یا کشور ها را مجبور کند ذاتشان را تغییر دهند. اینکه آیا شما [این بحران را]فرصتی برای حل اختلاف می بیند یا برای ایجاد مسائل بیشتر در نهایت به اینکه ذات واقعی شما چیست بستگی دارد.

یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا فرصتی واقعی برای حل اختلاف با ایران وجود دارد؟ گفت: نمی دانم. فکر می کنم هنوز معلوم نیست و خیلی زود است بخواهیم این را بگوییم. نمی دانم آیا کرونا تحولات و ذهنیت تصمیم گیران در آنجا (در ایران) را تغییر می دهد یا خیر. فکر می کنم هنوز باید منتظر بمانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 817

به "امارات: هنوز زود است بگوییم فرصت حل اختلاف با ایران وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات: هنوز زود است بگوییم فرصت حل اختلاف با ایران وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید