بازگشایی موزه های استان گلستان در ایام نوروز 1400

به گزارش افق بسطام، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از فعالیت موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این اداره کل در ایام نوروز با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

بازگشایی موزه های استان گلستان در ایام نوروز 1400

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری امروز پنجشنبه 28 اسفندماه 1399 با اعلام این خبر، گفت: با توجه به همه گیری و شیوع ویروس کرونا و مصوبات ستادهای ملی و استانی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر عدم فعالیت مشاغل گروه 3 در شهرهای قرمز و نارنجی، شاهد تعطیلی موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی استان همچون بسیاری از مراکز سطح کشور بوده ایم.

او گفت: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، موزه های تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مناطق قرمز و نارنجی در ایام تعطیلات نوروز 1400 تعطیل و در مناطق زرد و آبی در این ایام به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: با فروکش کردن شیوع این ویروس و قالب کلی شرایط استان که در شرایط زرد واقع شده است، موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی فعال استان در ایام نوروز از ساعت 9 صبح الی 19 با رعایت پروتکل های بهداشتی به روی علاقه مندان باز خواهند بود. همچنین این اماکن روز شنبه 30 اسفندماه 1399 مصادف با تحویل سال جدید و همچنین 13 فروردین ماه 1400 تعطیل خواهند بود.

او توضیح داد: به طورقطع اجرای این بخشنامه منوط به رعایت کامل همه نکات بهداشتی و همچنین آگاهی از آخرین شرایط دستورالعمل های ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود.

تجری با تأکید بر این که بازدید در این روزها با توجه به بحران بیماری کرونا محدودیت هایی به همراه دارد که به منظور حفاظت پیشگیرانه سلامت کارکنان و بازدیدکنندگان و همچنین اشیای موزه ای در چارچوب اصول بهداشتی و موزه ای خواهد بود، گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و بازدیدهای گروهی حداکثر تا 10 نفر(با هماهنگی قبلی) از ملزومات بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی خواهد بود.

او بیان نمود: خروج از بحران کنونی مستلزم همکاری و مشارکت تمامی اقشار جامعه است و همکاری بازدیدکنندگان در شرایط کنونی، ارائه خدمات فرهنگی را تسهیل می نماید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: ofoghebastam.ir شناسه مطلب: 1367

به "بازگشایی موزه های استان گلستان در ایام نوروز 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی موزه های استان گلستان در ایام نوروز 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید